Nuo darbų autobusų stotyje iki meilės bitėms

Parašyta: 2018-09-06 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Trakų autobusų stotis keleivius pasitinka tik įvažiavus į miestelį. Maža, jauki bei šiuo metu intensyviai tvarkoma. Atvykus čia manęs jau laukė UAB „Trakų autobusai“ direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kuzborskis. Jis parodė, kokie stoties tvarkymo darbai jau padaryti, pasidalijo ateities vizijomis bei papasakojo apie savo pomėgius.

Darbai vyksta

UAB „Trakų autobusai“ direktoriaus pavaduotojas Zenonas Kuzborskis
Enrikos Gecaitės nuotr.

Vykstant diskusijoms dėl Trakų autobusų stoties rekonstrukcijos buvo nuspręsta stotį bent minimaliai sutvarkyti. Pasak Z. Kuzborskio, „… reikia dėkoti Trakų rajono savivaldybei, kuri skyrė nemažai lėšų, nes vien UAB „Trakų autobusai“, vargu, ar būtų išsivertę, mums tai reikės gyventi bent porą metų. Norėdami išvengti diskomforto keleiviams, pagerinti miesto įvaizdį, nusprendėme šiek tiek patvarkyti stotį. Savivaldybė labai prisideda, skiria daug lėšų. Mes patys atliekamų pinigų tokiems darbams neturėjome“, – sakė Z. Kuzborskis.
Darbai prasidėjo nuo išorės gražinimo darbų. „Stotis buvo, tiesiogine ta žodžio prasme, nuplauta. Čerpės buvo labai apsinešusios. Planavome jas keisti, tačiau pradėjome valyti ir pamatėme, kad su jomis viskas gerai, todėl viską plovėme, kol atgavo tikrąją spalvą“, – rodydamas ryškų, čerpėmis dengtą stoties stogą, pasakojo Z. Kuzborskis.
Po to sekė ir vidaus darbai. Viskas išvalyta, perdažytos stoties sienos. Laukiamojoje salėje pakabintos Trakų rajono savivaldybės padovanotos fotografijos. Pašnekovas pasakojo, kad dabartinėse patalpose bus įrengtas dar vienas kabinetas, o ateityje norima įrengti ir turizmo informacijos centrą: „Manau, turizmo informacijos centras turėtų būti įrengtas prie įvažiavimo į Trakus, o ne išvažiavimo.“ Pasak UAB „Trakų autobusai“ direktoriaus pavaduotojo, turizmo informacijos centro poreikis stotyje labai jaučiamas. Atvykusieji pirmiausia stotyje ieško žemėlapių, dviračių trasų ir pačių dviračių. „Čia atvažiuoja tie žmonės, kuriems reikia padėti, juos nukreipti, todėl bent informacinio centro filialas čia būtinas“, – sakė Z. Kuzborskis.

Planuoja plėstis

Šiuo metu šalia stoties ardomos senos ir klojamos naujos trinkelės, pagrindiniai darbai turėtų baigtis rugsėjo pradžioje, tačiau ties tuo stoties tvarkymo darbai nesibaigs. Z. Kuzborskis pasakojo, jog taip pat bus pakeisti lauko suoleliai, įrengtos naujos eismo krypčių švieslentės su autobusų kursavimo grafikais, nemokamas belaidis interneto ryšys (Wi-Fi). „Visa tai bus atnaujinta, priimti šiuolaikiški sprendimai, suradome, kas viską padarys už priimtiną kainą, dėl to labai džiaugiamės.“
Atnaujinama ne tik stotis, į planus įtraukti ir ketinimai plėsti autobusų maršrutų tinklą, bus atnaujinami autobusai. „Kol kas nenoriu detalizuoti, tačiau plėsimės. Po sėkmingai įvykusio autobusų pirkimų konkurso Trakus pasieks pirmieji EURO-5 ekologinius standartus atitinkantys autobusai. Sukūrėme turimo autobusų parko atnaujinimo bei plėtros verslo projektą, kurį patvirtino Trakų rajono savivaldybės taryba bei bankas, suteikęs ilgalaikį kreditą“, – sakė Z. Kuzborskis.
Tikimasi pagyvinti ir aplinką šalia Trakų autobusų stoties, tačiau šiuo metu tai atidedama vėlesniam laikui. Bus prašoma Trakų rajono savivaldybės architektų pagalbos.

Bitės ir fotografija

Tai, kad stotyje vyksta pokyčiai, mato tiek vietiniai, tiek atvykstantys žmonės, tačiau Z. Kuzborskio gyvenimas nėra tik rūpinimasis Trakų autobusų stoties reikalais. Vyras užsiima bitininkyste ir juokdamasis pasakojo, kad tai toli gražu nebuvo jo paties sprendimas. „Mano žmonos tėvai buvo profesionalūs bitininkai. Aš bičių bijojau, bet po kelių apsilankymų uošvijoje gavau bičių šeimą. Uošvis pasakė: „Kaip jūs ten gyvenat ir savo medaus galit neturėt“, – liepė vieną avilį pasiimt ir vežtis, nebuvo jokių diskusijų“, – dalijosi prisiminimais.
Nuo to laiko, kai Z. Kuzborskio gyvenime atsirado bitininkystė, praėjo jau trisdešimt metų. Avilių skaičius išaugo iki penkiolikos, o savo žinias vyras dabar jau perduoda jaunesniajai kartai. Savų bičių medumi UAB „Trakų autobusai“ direktoriaus pavaduotojas džiugina ne tik savo šeimą, bet ir draugus bei bendradarbius: „Daug medaus išdaliju draugams, atvežu į darbovietę. Baigia kolegos skanauti – aš ir vėl atvežu.“
Be bitininkystės Z. Kuzborskis laiko atranda ir fotografijai. Namuose jis turi vienuolika veikiančių fotoaparatų, bet, kaip pats sako, dabar fotografuoja tik vienu. „Dabar naudoju tik vieną fotoaparatą, kitus duodu dukrytei, ji taip pat fotografija domisi.“
Seniau Z. Kuzborskis dalyvaudavo įvairiose parodose, bet dėl padidėjusio darbo krūvio fotografijai teko skirti mažiau laiko. Kaip bebūtų, dabar ateities planuose –
jo fotografijų paroda atnaujintoje Trakų autobusų stotyje: „Nors dėl laiko trūkumo fotoaparatas dažniau guli dėkle, norėčiau surengti parodą stotyje. Gal labiau net ne parodą, o tiesiog nuotraukomis papuošti patalpas. Tai būtų Trakų vaizdai, kurių dar niekur nėra. Fotografijas būtų galima po kiek laiko keisti.“ Pasak Z. Kuzborskio, įdomiausia fotografuoti peizažus ir žmones. „Nemėgstu dirbtinų nuotraukų, tokių, kurioms pozuojama. Fotografijos esmė – gaudyti akimirkas“, – sakė fotografijos entuziastas.
Kalbant apie parodas Z. Kuzborskis prasitarė, kad ateityje Trakų autobusų stotyje norėtų surengti ir vaikų kūrybinių darbų parodą. „Būtų smagu eksponuoti vaikų piešinius stotyje. Tai galėtų būti teminiai ar tiesiog su Trakais susiję darbai. Piešiniai eksponuojami mokyklose, tačiau juos galima pristatyti ten, kur daug žmonių. Galbūt pavyktų surengti net mokinių fotografijų parodą. Mūsų santykiai su mokyklomis geri, manau, problemų šią idėją realizuojant nekiltų“, – linksmai savo kalbą baigė Z. Kuzborskis.

Aktyviai tvarkoma Trakų autobusų stotis                                                  Vytauto Žemaičio nuotr.

 

Enrika GECAITĖ,
Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto žurnalistikos studijų studentė, praktikantė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *