Onuškyje nuskardėjo tradicinė šventė „Dviejų gimtinių nebūna“

Parašyta: 2018-07-16 | Kategorija: Naujienos, Onuškis, Savivaldybė |

Lietuvai švenčiant šimtmetį kaip didžiulis sprogimas per Lietuvą nuvilnijo renginiai, skirti Valstybės (Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo) dienai paminėti. Onuškyje ši šventė labiausiai laukiama. Ji sukviečia ne tik gausų būrį saviveiklininkų, svečių, bet svarbiausia – visi sugrįžta į gimtinę, juk ,,dviejų gimtinių nebūna“.

Šventės renginiai prasidėjo liepos 5 dieną. Ši diena buvo skirta sportui. Tradiciniu tampa dviračių žygis. Šiemet dėl jaunųjų dviratininkų buvo pakeistas (sutrumpintas) maršrutas – žygio dalyviai važiavo aplink Onuškio ežerą. Mums jis labai svarbus.

Vakare naujajame Onuškio Donato Malinausko gimnazijos aikštyne savo jėgas išbandė krepšininkai. Vyko turnyras 3×3. Nugalėtojais tapo svečių iš Vilniaus komanda . Liepos 6-ąją vyko tradicinis bėgimas apie Onuškio ežerą (nugalėtojai Motiejus Morkūnas, Ugnė Okunevičiūtė, Sigitas Pranaitis ir Vaida Kasperavičiūtė), triratukų ir dviratukų turnyras jauniausiems sportininkams (nugalėjo Augustas Jankūnas ir Milita Vaičiulionytė). Sportinių rungčių nugalėtojai apdovanoti prizais ir medaliais, kuriuos įsteigė visuomeninė organizacija „Onuškio bendruomenė“ ir Trakų kūno kultūros ir sporto centras.

Valstybės dienos proga Onuškio šv. Jokūbo ir Pilypo bažnyčioje klebonas Algimantas Gaidukevičius aukojo šv. Mišias. Mišių metu groję Suzuki metodo centro ir Kauno Suzuki mokyklos muzikantai (jauniausiam muzikantui greit sueis treji metukai) po mišių bažnyčioje surengė koncertą. Onuškio bažnyčios skliautai dar niekada negirdėjo tokių nuostabių pianino ir smuikų garsų.

Daugiausia dėmesio kasmet sulaukia vakaro renginys. Šventės pradžią paskelbė drauge su smuikų garsais pakilusi Lietuvos trispalvė. Scenoje vieni atlikėjai keitė kitus. Nuoširdus ačiū Onuškio vaikų darželio dainorėliams (vadovė Laima Žilionienė), Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokiniams (vadovė Gražina Kulbickienė), Trakų kultūros rūmų Dusmenų padalinio folkloro kolektyvui ,,Dusmena“ (vadovė Elena Bubelevičienė), Trakų kultūros rūmų Grendavės padalinio moterų vokaliniam ansambliui „Versmė“ (vadovė Joana Giedraitytė), Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kapelai (vadovė Nijolė Bižokienė), Alytaus rajono Daugų kultūros centro Butrimonių filialo vokalinei grupei „Crescendo“ (vadovė Laima Kalinauskienė), Vilniaus vokiečių bendruomenės ansambliui ,,Heimatguss“ (vadovė Danutė Zabukienė), gatvės gimnastikos jaunimo grupei „Street workout Bijūnai“, Varėnos rajono Žilinų pagrindinės mokyklos mokytojų folkloro ansambliui (vadovė Aušra Jachimovičienė), Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio kapelai „Samė“ (vadovė Gražina Kulbickienė) bei Suzuki metodo centro ir Kauno Suzuki mokyklos muzikantams ir jų mokytojoms.

Onuškiečiams ir svečiams koncertavo Liveta ir Petras Kazlauskai, grupės ,,Ratilai“ ir ,,Lietuvaičiai“, ugnies šou studija ,,Liepsnose“. Kad ir kaip gražiai skambėjo dainos, kad ir patys gražiausi fejerverkai nušvietė dangų, tačiau pats nuostabiausias momentas buvo kartu su viso pasaulio lietuviais sugiedota ,,Tautiška giesmė“.

Ši šventė nebūtų tokia graži, jei nebūtų rėmėjų. Ne kartą šventės metu skambėjo organizacijų ir žmonių vardai, tačiau dar kartą norisi padėkoti visiems parėmusiems ir padėjusiems organizuoti šventę. Dar kartą nuoširdžiai ačiū Trakų rajono savivaldybei, UAB „Svati“ (vadovas Marius Velička), UAB „Staginis“ (direktorius Kęstutis Jurgelionis), Sergiejui ir Larisai Stankevičiams, Editai ir Aidui Kalašnikovams, Žydronei ir Aldui Kolevinskams, UAB Trakų kooperacijos prekybai (vadovė Adelė Gedminienė), Drakšo IĮ (vadovas Gintaras Drakšas), Trakų kultūros rūmams. Ypatingai norisi padėkoti tiems jauniems žmonėms, kurie labai daug prisidėjo prie šventės organizavimo, tačiau panoro likti incognito. Ir, be abejo, ačiū visiems, kurie šias dvi dienas buvo kartu. Nesvarbu, ar tavo gimtinė Onuškis, ar kitas miestelis – ,,dviejų gimtinių nebūna“.

Liuda Korsanovienė,
Trakų kultūros rūmų Onuškio padalinio kultūrinių renginių organizatorė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *