Plaukimo pamokas lanko vaikai, neįgalieji ir senjorai, nepaisant amžiaus ir fizinių galimybių

Parašyta: 2021-11-24 | Kategorija: Naujienos, Sveikata, Trakai |

Visuomenės požiūris į neįgaliųjų integraciją dar tik formuojasi – tenka pripažinti, kad didesnė dalis lietuvių dar tik mokosi bendravimo ypatumų su neįgaliaisiais ir ne visi pasiruošę asmeniniams ryšiams su jais. Todėl mūsų komandai svarbu suprasti, atrasti tinkamus būdus, kaip neįgalų asmenį, kuris pas mus atėjo su pasitikėjimu ir viltimi įtraukti į visuomenės veiklą, kad jis nebūtų atstumtas ar izoliuotas – svarbu pastebėti jo unikalius sugebėjimus, talentą bei įvertinti veiklos pasirinkimą.

Nuo 2020 m. mūsų projekto „Neįgaliųjų sporto plėtros skatinimo ir meistriškumo didinimo“ dalyviai mokosi plaukti. Kiekvieną dieną  baseine juos pasitinka treneris Raimondas Gincas, kuris priėmė iššūkį treniruoti visus norinčius dalyvauti projekte, tad plaukimo pamokas lanko vaikai, neįgalieji ir senjorai nepaisant amžiaus ir fizinių galimybių.

Pradžia nebuvo lengva, atrodė, kad treniruotėje nieko daug nevyko, bet dalyviai pavargdavo, vyko emocinis persilaužimas- iš nežinojimo, baimės perėjimas į žinojimą, pasitikėjimą savimi, vandeniu, treneriu. Treniruočių metu dalyviai lavina savo raumenyną, širdies- kraujagyslių sistemą, grūdinasi, atpalaiduoja nervų sistemą. Matome didelę pažangą, daugelis jau gali pasakyti: „Aš nebijau vandens“, „Aš moku plaukti“… Neįgalieji dažnai būna nerimastingi, jautresni, impulsyvūs, dažnai jų reakcijos nenuspėjamos. Treniruočių dėka pastebime jų didesnį pasitikėjimą savimi, jiems lengviau įveikti turimas baimes.

Negalia dar nereiškia prastos gyvenimo kokybės. Nepaisant negalios, žmogus gali būti savarankiškas, esant tam tikroms sąlygoms, judėti, turėti draugų, dirbti mėgstamą darbą, turiningai ir aktyviai leisti laisvalaikį.

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centras nuo 2020m. sausio 2d. vykdo projektą „Neįgaliųjų sporto plėtros skatinimas ir meistriškumo didinimas“, kuris yra finansuojamas Švietimo mokslo ir sporto ministerijos lėšomis.

Raimondas GINCAS

Plaukimo treneris

Užs. Nr. 889

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *