Praėjusį savaitgalį įsigijusius vištų Maišiagaloje, Rudaminoje ar Lentvaryje prašome nedelsiant kreiptis į VMVT

Parašyta: 2021-04-30 | Kategorija: Lentvaris, Naujienos, Trakai, Žemės Ūkis |

Žemės ūkio ministras K. Navickas prašo visų paukščių laikytojų balandžio 17–18 dienomis įsigijusių vištų Maišiagalos, Rudaminos ir Lentvario vietovėse nedelsiant kreiptis į Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą (VMVT) nemokama telefono linija 8 800 40403, nurodyti paukščių laikymo vietos adresą ir savo telefoną, kad būtų galima atlikti paukščių klinikinę apžiūrą, o esant gaišusių paukščių – informuoti VMVT, kad būtų atrinkti jų laikomų paukščių mėginiai dėl galimo paukščių gripo. Taip pat ir visi paukščių laikytojai, pastebėję, kad jų laikomi paukščiai nebelesa, darosi apatiški ar staiga gaišta, turėtų nedelsiant kreiptis į VMVT, kad būtų paimti mėginiai dėl paukščių gripo.

Per pastarąsias dvi dienas VMVT gavo 7 paukščių laikytojų pranešimus dėl staiga pradėjusių gaišti savo reikmėms laikomų paukščių ir pranešimų vis daugėja.

Visi laikytojai buvo įsigiję paukščių iš nepatvirtintų prekiautojų. Paukščius, kaip teigia patys laikytojai, praėjusį savaitgalį įsigijo Maišiagaloje, Rudaminoje ir Lentvaryje. Pasak prekiautojų, paukščiai buvo įsigyti kaimyninėje Lenkijoje be veterinarinių sertifikatų, patvirtinančių jų sveikatos būklę.

Primename, kad paukščiai turi būti įsigyjami tik iš patvirtintų auginimo vietų – tik taip galima užkirsti kelią ligoms plisti. Kaimyninėje Lenkijoje paukščių ūkiuose siaučia didelio patogeniškumo paukščių gripo H5N8 virusas, tad tikėtina, kad jei paukščiai nelegaliai įvežti iš užkrėstų ūkių, šis virusas bus išplatintas ir Lietuvos ūkiuose, kuriuose paukščiai laikomi savo reikmėms.

 

Užs. Nr. 275

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *