Pristatome ir aptariame svarbią temą – Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų tvarkymo projektą Lentvaryje

Parašyta: 2021-09-16 | Kategorija: Gamta, Lentvaris, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Pristatome ir aptariame visiems mums svarbią temą – vykdomą Šeimos parko ir skverų įkūrimo, prieigų tvarkymo projektą Lentvaryje ir planuojamus su projektu susijusius želdynų tvarkymo darbus Klevų alėjoje.

Aplinkos apsaugos departamentas iki šiol nėra nustatęs nė vieno pažeidimo, kurį padarė savivaldybė, įgyvendindama minėtą projektą. Šiuo metu nėra išduotas nė vienas leidimas brandžių ir stambių medžių kirtimui, nes vykdomos projekto korekcijos, patraukiant pėsčiųjų ir dviračių tako ašį ir išsaugant kuo daugiau želdinių. Ši informacija buvo pateikta ir visuomeninės želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisijos metu, tą žino visi komisijos nariai.

Pirmiausia, Klevų alėja – regioninis kelias, todėl visos procedūros žinomos ir suderintos su kelio savininku (šiuo atveju VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija). LAKD suderino projektą tokį, koks jis  buvo pateiktas derinti visuomenei. Gatvės, pėsčiųjų ir dviračių takų, automobilių saugyklos, nuotekų šalinimo tinklų, sporto aikštelių tvarkymo darbai ir techniniai sprendiniai Klevų alėjos ir kitose Lentvario gatvėse buvo paviešinti 2020 metų kovo 3 dieną vykusio viešo susitikimo su visuomene metu. Projektinių pasiūlymų aptarimas su gyventojais vyko jau rengiant techninį projektą, todėl brėžinys techniniame projekte liko tas pats. Pabrėžiame, kad susirinkime dalyvavo 19 dalyvių, o į gautus pasiūlymus Trakų rajono savivaldybės administracija ir projekto rengėjas atsakė raštu.

Antra, taip, gavome pastabą dėl želdinių pertvarkymo darbų, tačiau tai nėra želdynų tvarkymo projektas, tai yra susisiekimo statinių (pėsčiųjų, dviračių ir pėsčiųjų) projektas.

VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos reikalavimu derinant projektą buvo pažymėta/aprašyta šioms susisiekimo komunikacijoms tiesti ir eismo saugumą užtikrinti trukdančių medžių/krūmų kirtimas.

Todėl projekte yra numatyta iškirsti medžių, bet dauguma jų yra invaziniai (uosialapiai klevai ir baltažiedės robinijos) arba didelį pavojų saugumui keliantys medžiai. Vadovaujantis 2019 metais atlikta Lentvario miesto želdynų inventorizacija, Klevų alėjoje augo 59 medžiai, 72 proc. iš jų būklė buvo nustatyta bloga ir labai bloga ir tik 28 proc. medžių – geros ir labai geros būklės. Savivaldybės siekia užtikrinti praeivių ir transporto saugumą, išsaugoti geros ir labai geros būklės medžius, o blogos būklės medžius pakeisti naujais juos atsodinant.

Pėsčiųjų ir dviračių tako vietoje yra išduotas leidimas kirsti 23 medžius. Tik 5 iš jų yra geros būklės ir priskiriami saugotiniems medžiams. Dvi liepos (ᴓ14cm, ᴓ48cm, skersmens) kertamos, nes auga prie pat pėsčiųjų perėjos ir trukdo matomumui bei pėsčiųjų saugumui, 3 klevai (ᴓ13cm, ᴓ15cm, ᴓ32cm,) kertami, nes trukdo pėsčiųjų – dviračių tako įrengimui, siekiant išsaugoti stambesnius želdinius kitoje tako pusėje.

Miško 2-ojoje gatvėje yra išduotas savivaldybės leidimas kirsti 4 medžius (2 visiškai išdžiūvę, 1 stipriai pažeistas puvinio, 1 sveikas, tačiau auga suprojektuotame pėsčiųjų take, kurio nėra galimybės pakreipti dėl labai arti esančio privataus sklypo.

Taip pat yra sprendžiama dėl kairės Klevų alėjos pusės (einant nuo geležinkelio pervažos) želdinių. 2021 metų rugpjūčio 23 dieną buvo vėl susirinkusi Želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros komisija ir apžiūrėjo projekte numatytų medžių kirtimą. Šiuo metu yra atliekama šios gatvės atkarpos želdinių ekspertizė ir ekspertizės išvada bus pateikta projektuotojui bei visuomenei.

Patikiname, kad tikrai nedarome jokių savavališkų, nesuderintų veiksmų, atsižvelgiame į visas pastabas, norime, kad Lentvaris gražėtų ir pasitikime specialistais, kurie rengė projektą. Norime, kad Lentvaris būtų žalias, tad gyventojams pageidaujant, pagal projektą numatyti kirsti medžiai bus atsodinami. Tačiau lygiai taip pat norime pasirūpinti patogia poilsiui ir laisvalaikiui infrastruktūra, kad mūsų gyventojai galėtų saugiai, patogiai ir komfortiškai keliauti pėsčiomis, dviračiais, paspirtukais. Kad infrastruktūra leistų rinktis ir keliauti su ekologiška transporto priemone.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *