Remontuoti būstą reikėtų reguliariai

Parašyta: 2017-02-17 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

Įsigijus būstą tam tikru metu kiekvienam savininkui jį prireikia atnaujinti. Nesvarbu, ar reikia pakeisti langų uždengimus, ar nusipirkti naujus baldus, kai kuriais atvejais pokyčiai būtini. Dar baisesnė atrodo rizika, kad būstą kaimynai užlies vandeniu, kažkas jį apvogs ar naujus baldus sugadins naminiai gyvūnai. Siekiant, kad remontas praeitų sklandžiai ir nebūtų suniokotas jau po pirmojo mėnesio, vertėtų atsidėti tam tikrą pinigų sumą nenumatytoms situacijoms. Todėl nenuostabu, kad kai kurie asmenys nusprendžia pasinaudoti paskola remontui.

Kiek kainuoja buto remontas?

Dažnai žmonės linkę kuo toliau nustumti remontą, nes žino, kad tai pareikalaus ganėtinai daug finansinių išteklių. Butui gali būti atliekamas dviejų tipų remontas:

  • Kosmetinis: keičiami baldai, tapetai, perdažomos sienos. Tokius pokyčius rekomenduojama atlikti kas penkis metus.
  • Kapitalinis: keičiamos laikančios konstrukcijos: sienos, langai, elektros sistema, įsigyjamos naujos durys, lyginamos sienos ir atliekami panašūs darbai. Paprastai atliekamas kas 10 metų.

Priklausomai nuo remonto tipo, pasirinkto metų laiko (žiemą kiek pigiau) skirsis ir kaina. Norint sužinoti apytikslę kainą, reikia pasiruošti tikslią darbų sąmatą. Dažnai galima išgirsti, kad remontui reikalinga suma yra ko ne dviguba, nei iš pat pradžių atsikrausčius į namą arba butą. Pagrindinė to priežastis yra ta, kad prieš remontuojant nebuvo teisingai apskaičiuotas medžiagų kiekis, darbininkų darbo uždarbis ir pan.

Norėdami apytiksliai matyti, kiek kainuoja buto remontas, galima pasinaudoti pavyzdžiu. Tarkime, nusprendėte atlikti virtuvės remontą. Tokiu atveju bus reikalingi tokie darbai:

  • Nauja virtuvės technika. Paprastai ji kainuoja daugiausiai palyginus su visu remontu. Kaina priklauso nuo to, ar ji yra pastatoma ar įmontuojama. Jei atnaujinsite visą techniką, t. y. reikės pirkti šaldytuvą, kaitlentę, orkaitę, indaplovę, turėtumėte išleisti apie 820 eurų. Jei technika yra įmontuojama, prisidės dar ir jos montavimo darbai.
  • Elektros instaliacijos sistema. Svarbu apskaičiuoti, kiek energijos reikės, kad saugikliai neišmuštų. Darbų kaina varijuoja nuo miesto, bet, pavyzdžiui, elektrinės viryklės pajungimas kainuotų apie 13 eurų.
  • Stalviršiai. Norint atnaujinti stalviršius, reikės mokėti nuo 23 eurų už kvadratinį metrą.
  • Kriauklės: dažnai pasirenkamos įleidžiamos, skardinės matinės. Nauja kriauklė kainuoja apie 100 – 150 eurų.
  • Virtuvės baldai: susidėvėjusios kėdės, stalas, spintelės. Baldų komplektas kainuotų apie 200 – 400 eurų.

Viską sudėjus, susidaro ganėtinai didelė suma, todėl dažnas nusprendžia pasinaudoti paskola remontui. Ji ypač naudinga, jei tam tikrus objektus būtina taisyti arba pakeisti naujais kuo greičiau, pavyzdžiui, Jūsų būstą apliejo. Jei pataisymai minimalūs, tuomet užteks ir mažesnės sumos. Šiuo atveju išeitis gali būti greitieji kreditai.

Kaip žinoti, ką remontuoti?

Suplanavus galimą remontą, asmenims tampa sunku nuspręsti, ką taisyti. Ar reikia orientuotis tik į neveikiančius ar sugedusius prietaisus? Gal skirti laiko ir atlikti iš karto kambario kosmetinį remontą? Šitai priklauso nuo darbų skubos ir turimo biudžeto. Jei šiuo metu neturite daug pinigų, orientuokitės tik į pirmos skubos darbus. Tačiau pasinaudodami paskola remontui, galite atnaujinti savo būstą prieš žiemos sezoną, kad jis sukurtų mažiau elektros ar šildymo sąnaudų.

Nusprendus atnaujinti būstą, svarbu žinoti ne tik, kiek kainuoja buto remontas, bet ir pasamdyti tinkamus meistrus. Jei remontą atliks nekompetentingi asmenys, galbūt sutaupysite, bet laiko klausimas, kada išryškės pirmieji nekokybiško darbo trūkumai. Paprastai renkantis meistrus rekomenduojama klausyti žodinių rekomendacijų, tai yra, rasti asmenis, kurie jau buvo kreipęsi į tuos specialistus ir liko patenkinti jų paslaugomis.

Jūsų remontas turi prasidėti nuo biudžeto apskaičiavimo. Nustatykite, ką remontuosite ir parenkite atitinkamą darbų sąmatą. Tada pažiūrėkite, ar jums užteks lėšų atlikti tai, ką norite. Būkite realistiški – ne viską galima atlikti pigiai ir greitai. Jei visgi trūksta kiek lėšų, gali pagelbėti greitieji kreditai ar paskola remontui. Tačiau jokiu būdu nepamirškite, kad pasiskolintus pinigus reikės grąžinti.

Kažkuriuo metu kiekvienam tenka atnaujinti savo būstą. Norėdami jam tinkamai pasiruošti, turite ne tik skirti laiko (pavyzdžiui, surašyti savo darbų sąmatą), bet ir surasti profesionalius meistrus, kurie darbus atliktų už Jums prieinamą kainą. Iškilus finansiniams sunkumams pasinaudokite finansine pagalba.


Dažnai žmonės atsisako būsto remonto, nes, įvertinę remonto sąmatą, pamato, kad finansiškai jiems remontas – per didelės investicijos. Jei remontas nėra būtinas arba reikia pakeisti tik keletą smulkmenų namuose, skolintis, tikriausiai, neverta, tačiau, jei remontas – būtinas, nes nuo jo priklauso šeimos gerovė, tai ekonomiškai naudingas sprendimas, padėsiantis sutaupyti išlaidų šildymui, elektrai, taip pat, jei reikia patalpas pritaikyti pagausėjusiai šeimai ir pan., būsto paskola remontui – puikus pasirinkimas, kurios bijoti nereikia, jei esate racionaliai įvertinę savo finansines ir paskolos grąžinimo galimybes.

PR

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *