Renginiai, skirti Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui, Aukštadvario gimnazijoje

Parašyta: 2017-03-17 | Kategorija: Aukštadvaris, Naujienos |

Valstybė – tarsi indas. Kaip ąsotyje laikosi vanduo, taip valstybėje gyvuoja tauta. Tautos, neturinčios savo indo, savo valstybės,  anksčiau ar vėliau išnyksta. Lietuvoje gyvenantys žmonės tai suprato seniai. Todėl tokia ilga, atkakli ir kruvina tautos kova buvo už savo valstybę, už nepriklausomybę. Džiaugiamės, kad jau 27- erius metus gyvename laisvoje šalyje. Aukštadvario gimnazija gražiai paminėjo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šventę.

   Kovo 9 d. Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje vyko rajoninis I-II gimnazinių klasių mokinių Lietuvos istorijos žinių konkursas, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos, Kovo 11-osios, ir artėjančio valstybės atkūrimo 100-mečio įprasminimui.

Į mūsų gimnaziją atvyko gausus rajono gimnazijų mokinių ir mokytojų būrys. Tai Rūdiškių, Onuškio Donato Malinausko, Trakų Vytauto Didžiojo, Trakų, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario Henriko Senkevičiaus, Paluknio ,,Medeinos“ gimnazijų mokiniai. Į konkursą atvyko Trakų švietimo pagalbos tarnybos metodininkė Aistė Bruzgulytė.

Visus konkurso dalyvius pasveikino ir palinkėjo sėkmės gimnazijos direktorius Arūnas Valančiauskas.

Konkursą organizavo Aukštadvario gimnazijos I-II g klasių mokiniai bei istorijos mokytojos metodininkės A.Varankevičienė ir D.Kvedaravičienė. Renginį vedė III g klasės mokinė Monika Baškevičiūtė ir II g klasės mokinys Lukas Račkauskas. Renginiui buvo paruoštos užduotys, pasirūpinta Lietuvos atributika.

Atvykę gimnazijos svečiai apsilankė Aukštadvario gimnazijos kraštotyros muziejuje. Muziejaus vadovas mokytojas Kazys Venckus papasakojo apie muziejuje esančius eksponatus.

 Prasidėjus konkursui burtų keliu buvo sudarytos 8 komandos, kurias sudarė mokiniai iš skirtingų mokyklų. Komandos sugalvojo savo pavadinimus bei išsirinko kapitonus. Iš viso buvo VII turai, kurių metu buvo pateiktos įvairios užduotys iš Lietuvos istorijos. Mokiniai atsakinėjo į klausimus, jiems teko sudėti Lietuvos žemėlapio dėlionę, atpažinti istorinius objektus ir juos surasti žemėlapyje. Vertinimo komisiją sudarė mokinius atlydėję istorijos mokytojai.

Nors visoms komandoms neblogai sekėsi, tačiau pati stipriausia buvo „Pirmoji Lietuvos partizanų“ komanda, kuri ir laimėjo1-ąją vietą. Visiems  komandų nariams ir jų mokytojams buvo įteiktos Trakų r. Aukštadvario gimnazijos direktoriaus Arūno Valančiausko padėkos. Konkurso organizatoriams padėkojo Trakų rajono istorijos mokytojų metodinio būrelio pirmininkas Dainius Kochanauskas,  o Trakų švietimo pagalbos tarnybos specialistė pasidžiaugė įdomiu, gerai suorganizuotu renginiu, puikiais rajono gimnazistais ir visoms konkurse dalyvavusioms mokykloms įteikė Trakų švietimo pagalbos tarnybos vadovės Rasos Dikevičienės padėkas, konkurso organizatorei, Aukštadvario gimnazijai, – knygą ,,Lietuvos etnografiniai regionai“.

Dėkojame visiems konkurse dalyvavusiems mokiniams,  mokytojams, svečiams.

  Galime pasidžiaugti, kad kovo 10 d. mūsų mokyklos 5-8, I-IV G klasių mokiniai dalyvavo „Lietuvos istorijos žinovo“ konkurse. Sveikiname nugalėtojus: 5-8 klasių grupėje – 8 klasės mokinę Deimantę Stasiūnaitę , I-IVg klasių grupėje – III g klasės mokinius Moniką Baškevičiūtę, Luką Asanavičių, II g klasės mokinę Ievą Baškevičiūtę.

Tą pačią dieną visi gimnazijos mokiniai bei mokytojai dalyvavome pilietinėje iniciatyvoje „Gyvasis tautos žiedas“. Pasipuošę lietuviška atributika, fotografavomės prie šiais mokslo metais mūsų gimnaziją papuošusio gimnazijos užrašo.

  Kovo 11-ąją mūsų gimnazistų krepšininkų komanda, vadovaujama mokytojo Audriaus Kazlausko, Aukštadvario krepšinio taurės turnyre, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, užėmė 2-ąją vietą

Didžiuojamės savo Tėvyne ir stengiamės dėl jos! Galime kiekvienas ir visi drauge pasidžiaugti atkurtąja Nepriklausomybe. Tik nuo mūsų priklausys, kokią valstybę mes sukursime, kokioje valstybėje gyvensime, kokią ją matys pasaulis.

Monika Baškevičiūtė

  Trakų r. Aukštadvario gimnazijos

III g klasės mokinė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *