Šimtametis trakietis žvaliai sutiko savo jubiliejų

Parašyta: 2019-09-16 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė |

Tiesus, šviesaus veido senolis Tichonas Nemcevas džiaugsmingai pasitiko svečius: „O, kiek gražių moterų!“ – šūktelėjo sukaktuvininkas ir pakvietė vidun. Sunku buvo patikėti, kad žvalus, linksmas senolis mini savo 100-ąjį gimtadienį.

Su garbingu jubiliejumi trakietį jo jaukiuose namuose pasveikino rajono savivaldybės merės pavaduotoja Marija Puč, Socialinės paramos skyriaus vedėja Danutė Zalieckienė, palinkėjusios sveikatos, geros nuotaikos, gyvenimo pilnatvės.
Jubiliatas skolingas neliko – laimės ir gerovės jis nesyk palinkėjo ir svečiams. Sūnus Eugenijus ir marti Svetlana šypsodamiesi pasakojo, kad senelis yra neprilygstamas pavyzdys, kaip mylėti ir džiaugtis gyvenimu, išlikti pozityviam sulaukus net 100 metų. Lig šiol senolis savarankiškai gyvena vienas, tvarkosi pats, tiesa, nuolat aplankomas ir padedamas artimųjų. Pasak marčios Svetlanos, jam nėra bėdų užkopti į butą penktajame aukšte. Iki 98 metų jis stebino gebėjimu skaityti ir mintinai mokytis eilėraščių, poemų ir juos deklamuoti. T. Nemcevas galėjo mintinai pažerti daug A. Puškino, M. Lermontovo ir kitų rusų literatūros klasikų bei autorių eilių. Pastaruoju metu jo atmintis kiek sušlubavo, tačiau senolis laikosi tvirtai, optimistiškai, apsuptas savo artimųjų.
T. Nemcevas gimė 1919 metais rugpjūčio 23 dieną Ukrainoje. Jo šeimoje augo 7 vaikai. 1941 metais, Antrojo pasaulinio karo metu, buvo Kaukaze, po karo persikėlė į Lietuvą. Trakuose apsigyveno 1966 metais. Nuo to laiko ilgus metus dirbo Trakų pašto skyriaus viršininko pavaduotoju.
Turėjo nuostabią žmoną ir du sūnus. Žmona ir vienas sūnus jau mirę. Sūnus Eugenijus su marčia Svetlana gyvena taip pat Trakuose, kasdien jį aplanko ir padeda. Senolis turi du anūkus, anūkę ir septynis proanūkius.
Visą gyvenimą gyveno sveikai, rimtomis ligomis nesirgo, iki pat savo šimtmečio – orus, pasitempęs ir gerai nusiteikęs.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *