Susitikime diskusijos su gyventojais visiems aktualiomis temomis

Parašyta: 2019-02-15 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Vasario 11 d. Trakų seniūnijoje „užsidarė“ rajono savivaldybės vadovų susitikimų su savivaldybės gyventojais ratas.

Rajono savivaldybės, Trakų seniūnijos vadovai susitiko su gyventojais ir pristatė nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus, informavo apie investicinius projektus, kurie jau pradėti ir bus įgyvendinami 2019 metais

Savivaldybės Didžiojoje salėje su seniūnijos gyventojais susitiko rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, merės pavaduotoja Marija Puč, merės patarėjas Tomas Naktinis, savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, direktoriaus pavaduotoja Karolina Narkevič. Susitikime dalyvavo Trakų seniūnijos seniūnas Kęstutis Vilkauskas, savivaldybės administracijos skyrių vedėjai, savivaldybės įmonių vadovai.
Rajono vadovai gyventojams pristatė nuveiktus darbus, įgyvendintus projektus, informavo apie investicinius projektus, kurie jau pradėti ir bus įgyvendinami 2019 metais.
Trakų seniūnijoje, kaip ir Lentvario bei Senųjų Trakų, gyventojų skaičius didėja. Šių metų sausio 1 d. čia deklaruota 85 gyventojais daugiau, negu 2018 m. sausio 1 d. Trakų seniūnijoje šiuo metu deklaravusiųjų gyvenamąją vietą – 8 552, iš jų 4 423 moterys, 4 129 vyrai.
Kaip ir visuose susitikimuose, diskusijai gyventojų keliamas klausimas – keliai ir gatvės, jų priežiūra. Vadovai informavo apie Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis atliktus darbus. Šie objektai buvo ne tik prižiūrimi ir taisomi. Įrengtos asfaltbetonio dangos Pušų, Jaunimo, Žalgirio gatvėse Trakų mieste, Beržų gatvėje Bražuolės kaime paklota ne tik danga, bet ir įrengtas apšvietimas (21 apšvietimo atrama). O kelyje Salkininkai–Penkininkai–Markininkai–Malūninkai 6 km asfaltbetonio dangos nuklota ne tik savivaldybės lėšomis, bet prisidėjus gyventojams nuosavomis. Šiuo metu aktualiausia–gatvių valymas nuo sniego. Trakų gyventoja pasiūlė, kad būtų viešai skelbiama informacija, kas ir kokias gatves valo, tuomet būtų galima tiesiai pasiskambinti paslaugos teikėjui. Taip pat buvo diskutuojama apie automobilių statymą vasaros sezono metu Karaimų gatvėje, vienpusio eismo grąžinimą V. Kudirkos gatvėje.
Dar viena aktuali diskutuotina tema – daugiabučiai. Įgyvendintas projektas ,,Dviejų daugiabučių gyvenamųjų namų Veterinarijos g. 2A, Trakų m., Trakų r. sav., statybos darbai“, kur galėjo išsikelti gyventojai iš Užutrakio dvaro sodybos. Per 2018 metus Trakuose baigti renovuoti 7 daugiabučiai namai, nauju kvietimu, kuriam paraiškos buvo teikiamos iki 2018-02-01, prasidės 9 namų renovacija. Buvo pakeistos šilumos tiekimo trasos po daugiabučiu namu Vienuolyno g. 39, Trakuose. Sutvarkyti pėsčiųjų takai prie renovuoto daugiabučio gyvenamojo namo Vytauto g. 38 ir Mindaugo g. 14, Trakų m. Buvo diskutuojama dėl daugiabučių namų renovacijos rangovų paslaugų kokybės.
Daug dėmesio seniūnijoje skiriama žaliųjų plotų priežiūrai. Prižiūrimos ir tvarkomos 33 seniūnijos kapinės.
Gyventojams ir svečiams 2018 metais įrengtos 2 elektromobilių įkrovimo stotelės, 2 vaikų žaidimo aikštelės, prie Totoriškių ežero paplūdimio tinklinio aikštelė. 2019 m. planuojama per miestą leisti maršrutinį autobusą. Taip pat įrengtas dviračių takas nuo Užutrakio k. iki Raudonės II k., sutvarkytas su įrengta lietaus nuotekų sistema pėsčiųjų takas Naujosios Sodybos g., įrengta automobilių stovėjimo aikštelė su lietaus nuotekų sistema Naujosios Sodybos g. 7, Trakų m. Eismo saugumui užtikrinti pastatyti 45 kelio ženklai.
Pasidžiaugta seniūnijos mokymo įstaigų statybos ir remonto darbais. Baigti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos sporto aikštyno atnaujinimo darbai (Birutės g. 44b, Trakai). Atlikti Trakų gimnazijos įėjimų laiptų ir pėsčiųjų takų, administracijos, dirbtuvių, ūkio dalies ir pagalbinių patalpų remonto darbai, pakeista avarinė vandentiekio trasa, suremontuoti Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 11 klasės ir koridorius. Labai džiugina 2018 m. įsibėgėję ir šiais metais bebaigiami Trakų meno mokyklos rekonstrukcijos darbai. Ši vieša erdvė teiks malonumą ne tik trakiškiams, bet meno mokyklos salė bus pritaikyta ir viešiems koncertams, parodoms, kur galės užsukti Trakų miesto svečiai.
Susitikimo metu buvo diskutuojama dėl mieste esančių apleistų pastatų, kurie nuosavybės teise ir nepriklauso savivaldybei. Buvusio internato pastato ateitį dalis gyventojų mato kaip butus. Vadovai pakvietė gyventojus teikti siūlymus dėl šio pastato. Buvo siūloma privačios nuosavybės savininkams už apleistus pastatus skirti pinigines baudas.
Buvo aptartos temos dėl stebėjimo kamerų, patogesnės savivaldybės interneto svetainės gyventojams ieškant informacijos.
Buvo klausimų ir komentarų, visai nesusijusių su Trakų seniūnijos veikla ir teritorija.
„Visų vadovų vardu dėkoju Trakų seniūnijos gyventojams už rastą laiką ateiti į susitikimą, už atvirumą, išsakytas nuomones ir kviečiu būti aktyviems ir teikti pasiūlymus nuolat“, – sako rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Alvydos Kazakevičiūtės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *