Tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS iš Žešuvo keliasi į Trakus

Parašyta: 2022-09-03 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Renginiai, Trakai |

Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro artistų styginių kvartetas „Infra“

Rugpjūčio 25-29 dienomis Trakų kultūros rūmų menininkų delegacija dalyvavo viename svarbiausių savo srityje Tarptautiniame menų festivalyje „TRANS/MISJE TRÓJMORZE“ (liet. k. TANSMISIJOS TRYS JŪROS) Žešuve, Lenkijoje. Jubiliejiniame 5-ajame menų festivalyje menininkų delegacija iš Trakų sulaukė didelio susidomėjimo bei audringų ovacijų.

Festivalio publikai buvo pristatyta Jurijaus Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“, kurią lydėjo Charkovo teatro „PLAYBACK“ aktorių performansas, taip pat styginių kvarteto „Infra“ premjerinė programa „PIAZOLLA & CO“ ir Vilniaus lenkų teatro „Studija“ spektaklis „Čia kalba Šveikas“.

 

III-iasis tarptautinis menų festivalis TRANS/MISIJOS BALTICUM

Trakų kultūros rūmai ir Vilniaus lenkų teatras „Studija“ dar 2018 metais drauge su idėjos autoriumi Žešuvo Vandos Semaškovos teatru nutarė drauge akcentuoti idėją, kad menas jungia tautas ir kultūras. Tokiu būdu „TRANS/MISIJŲ“ festivalio idėja iš Lenkijos atkeliavo į Trakus, o trakiečiai jau spėjo įsitikinti, kaip festivalio ritmu gyvena visas miestas ir jo gyventojai. Rugsėjo 4-11 dienomis Trakuose miestiečius ir miesto svečius kvies jau III-iasis tarptautinis menų festivalis „TRANS/MISIJOS BALTICUM“, globojamas Lietuvos Respublikos Kultūros ministro Simono Kairio, Seimo narės Editos Rudelienės bei Trakų rajono savivaldybės mero Andriaus Šatevičiaus. Šių metų festivalio šūkis – „TRAKAI 700, KABLELIS ISTORIJOJE“, skirtas iškilmingai paminėti Trakų 700-ąjį gimtadienį.

Daugiau nei 100 menininkų iš 4 šalių

Pirmame festivalio etape planuojama surengti 25 renginius (spektaklius, koncertus, parodų atidarymus, diskusijas), kuriuose pasirodys daugiau nei 100 menininkų bei muzikantų iš Lietuvos bei užsienio šalių – Latvijos, Lenkijos, Ukrainos. Iškilmingas festivalio atidarymas tradiciškai vyks Trakų Salos pilies Didžiojoje menėje rugsėjo 4 d. 15 val., kurioje koncertuos Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninio orkestro artistų styginių kvartetas „Infra“.

Jurijaus Grigorovičiaus paroda „Karo spalvos“

Festivalio programoje – Daugpilio teatro, Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatro, Kauno valstybinio lėlių teatro, Lietuvos nacionalinio dramos teatro, Žešuvo Vandos Semaškovos teatro, Vilniaus lenkų teatro „Studija“ pastatymai. Taip pat festivalio metu galėsime išgirsti daininikės iš Ukrainos Darijos Repalo akustinį koncertą, susitikti su istoriku Alfredu Bumblausku diskusijoje apie Trakų miesto istorijos įdomybes bei dalyvauti daugelyje kitų renginių, skirtų vaikams ir suaugusiems.

Spektakliai mažiems ir dideliems

Festivalio programa neapsiėjo be spektaklio mažiesiems žiūrovams – festivalio metu Vilniaus Lenkų teatras „Studija“ rodys spektaklį vaikams „Karalius Motiejukas I-asis“. Lietuvos nacionalinis dramos teatras šiemet festivalyje pasirodys su spektakliu „Sieros magnolijos“, kuris pasakoja apie neišvengiamą susitikimą su savo praeitimi, kuri reikalauja sustoti ir susitaikyti su savimi, kad galėtum judėti pirmyn. Tuo tarpu Vilniaus Lenkų teatras „Studija“ pristatys muzikinį spektaklį „Vilniaus gatvelėje“, Latvijos valstybinis Daugpilio teatras – judesio spektaklį „Iš pradžių buvo…“, Oskaro Koršunovo Vilniaus miesto teatras – spektaklį „Pelikanas“. Kaip ir kiekvienais metais neapsieita ir be premjerų – šiemet Kauno valstybinis lėlių teatras rodys premjerinį spektaklį suaugusiesiems „Dievų miškas“, pagal Balio Sruogos memuarinį romaną, groteskiškai pasakojantį savo siaubingą patirtį Antrojo pasaulinio karo metais nacių Štuthofo koncentracijos stovykloje.

Meno galerija FOJĖ pristatys 3 parodas

Festivalio metu Trakų kultūros rūmų meno galerija FOJĖ žada pristatyti net 3 parodas trijose skirtingose vietose – Lilijos Valatkienės kuruojamą parodą „Savi: Vincas ir Mindaugas Norkai“ meno galerijoje FOJĖ, „STRUMILLO 5XS“ parodą Užutrakio dvaro rūmuose ir jau tradicija tapusia tarptautinės teatro plakatų bienalės parodą iš Žešuvo Vilniaus dailės akademijos senuosiuose rūmuose.

Vilniaus lenkų teatro „Studija“ spektaklis „Čia kalba Šveikas“ (vaidina Edvard Keizik)

Daugiau informacijos apie festivalio renginius rasite interneto svetainėje www.trakurumai.lt. Nekantriai laukiame Jūsų tarptautinio menų festivalio TRANS/MISIJOS BALTICUM renginiuose!

Trakų kultūros rūmų inf. ir nuotraukos


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *