Trakai – Kalėdų senelių sostinė 2018

Parašyta: 2019-01-09 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Sausio 6 d., Trijų karalių dieną, Trakų kultūros rūmų aikštėje įvyko baigiamasis Kalėdinių švenčių, renginių ciklo „Trakai-Kalėdų senelių sostinė“ smagus renginys – „Kalėdų senelių palydos“ .

Ir dideli, ir maži galėjo dar kartėlį pasidžiaugti gražiausiomis metų šventėmis, susitikti su geraisiais Kalėdų seneliais ir dar kartelį gauti iš jų dovanų. Vyriausiasis Lietuvos Senelis Kalėda grąžino Trakų vadovavimą rajono merei Editai Rudelienei, taip paskelbiant Kalėdų senelių sostinės uždarymą. Su praėjusiomis šventėmis trakiečius sveikino Trakų seniūnas Kęstutis Vilkauskas. Puikią nuotaiką kūrė Trakų l/d „Ežerėlis“ vaikų vokalinis ansamblis (vad. Ana Gurska), visus sveikino ir linksmino Trakų Nykštukė (Vilma Kudrevičiūtė). Trys Kalėdų seneliai kaip trys karaliai smagiai šokdino susirinkusius tėvelius ir vaikučius. Pasižaidę su vaikais ir tėveliais prie kalėdinės eglės, Kalėdų seneliai nešini Kalėdų sostinės vėliavomis, išvyko Trakų traukinuku į stebuklingą šalį, kur visus metus ruošis ateinančioms Kalėdoms – 2019.

„Trakai-Kalėdų senelių sostinė – 2018“ gyvavo visą mėnesį. Tuo laikotarpiu įvyko daugybė šventinių renginių. Kalėdų seneliai kiekvieną savaitgalį laukė vaikučių iš visos Lietuvos bei užsienio savo kalėdiniame namelyje Trakų apžvalgos aikštėje. Trakų kultūros rūmuose įvyko nuotaikingi kalėdiniai renginiai, kurie prasidėjo nuo gruodžio 6 d. –  Šv. Mikalojaus popietės. Vėliau įvyko Kalėdinės eglės įžiebimo šventė, Kalėdų senelių suvažiavimas, kurio metu buvo atidarytas Kalėdų fabrikas bei pasirašyta Gerumo deklaracija. Kalėdų fabriko metu lankytojai bandė savo jėgas amatų, piešimo, žaislų, popieriaus cechuose, susipažino su karaimų amatais. Visi norintys galėjo išmokti žaisliukų iš šiaudų gamybos, lėlyčių ir angeliukų rišimo paslapčių, dirbinių iš molio, žvakių liejimo, šešėlių teatro kūrimo, karpinių iš popieriaus, dailės, 3 D piešinių, gaminių iš antrinių rūšių ir kt.

Kalėdinės nuotaikos ceche vyko spalvoti Trakų meno mokyklos meno kolektyvų koncertai, skambėjo džiazo Kalėdos, kuriame visus džiugino Elžbieta Oleškevič. Adventiniu laikotarpiu visus kvietėme giedoti kalėdines giesmes su žymia folkloro dainininke Veronika Povilioniene, kuri ne tik giedojo, bet ir dalinosi savo mintimis, jai talkino Trakų fokloro ansamblis „Radasta“ (vad. Rasa Norinkevičiūtė – Zakarė, Marytė Morkūnienė). Kalėdų antrą dieną kultūros rūmuose skambėjo polkos ritmai, kuriuos atliko geriausi Lietuvos armonikieriai bei kiti muzikantai, buvo siekta Ilgiausios polkos rekordo. Vaikus džiuginome gražiausiomis pasakomis – šokių studijos „Gija“ (vad. Loreta Januškienė) šokių koncertu „Pelenės puota“ bei šokių teatro studijos „Sole“ (vad. Sofiko Lavrukaitis) šokių spektaklius „Stebukingos lempos beieškant“. Kalėdine programa visus sveikino Trakų dainų ir šokių ansamblis „Troczanie“ (vad. Božena Bieliak, Sofiko Lavrukaitis).

Pagrindinis renginių rėmėjas Trakų rajono savivaldybė, informaciniai rėmėjai laikraščiai – „Trakų žemė“, „Galvė“, sumanytojai ir vykdytojai – Trakų seniūnija, Trakų kultūros rūmai, Trakų meno mokykla, Trakų viešoji biblioteka, TAJA.

Džiaugiamės praėjusiais renginiais ir dėkojame mūsų rėmėjams, padėjėjams ir ištikimiems žiūrovams.

Lauksime visų sausio 13 d. Laisvės gynėjų dieną, kur matysite A. Juzėno filmą „Pelėdų kalnas“.

Vikotrija Šamatovičienė,

Trakų kultūros rūmų

renginių organizatorė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *