„Trakų fanfarinės savaitės“ renginiai aptarti per tradicinius pusryčius

Parašyta: 2020-07-30 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Liepos 30 d., ketvirtadienį, XVI „Trakų fanfarinės savaitės“ organizatoriai ir dėstytojai susirinko į tradicija tapusius pusryčius su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene.


XVI „Trakų fanfarinės savaitės“ organizatoriai, dėstytojai su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene

Pusryčiaujant buvo pasidalinta mintimis apie šį šalyje ir užsienyje pripažinimą pelniusį projektą, kuriame šiemet dalyvauja daugiau nei šimtas moksleivių bei dėstytojų, aptarti dabarties ir ateities kūrybiniai sumanymai ir idėjos.

Kaip ir kasmet, paskutiniąją liepos savaitę iki rugpjūčio pradžios Trakuose nuo ryto iki vakaro aidi pučiamųjų ir mušamųjų garsai, pripildydami miestą kūrybinio šėlsmo, jaunatviško juoko, nuostabaus bendravimo. Tai trigubas (meistriškumo mokykla, kvalifikacijos tobulinimo kursai bei muzikos festivalis) renginys, kuriame dalyvauja jaunieji muzikantai ir garsūs dėstytojai iš šalies ir užsienio. Projekto autoriai ir įgyvendintojai – Trakų meno mokyklos direktorė Neringa Mišeikienė ir mokyklos fanfarinio orkestro vadovas Arvydas Mišeikis.

„Džiaugiamės vėl susitikę puikiame projekte, nors pandeminė situacija ir pakoregavo organizatorių planus. Gera jus matyti Trakuose – 2020 metų Lietuvos kultūros sostinėje, kuri atsiveria ir parodo, ką turime geriausio. Žinoma, tai ir mūsų mylimas renginys „Trakų fanfarinė savaitė“, kuris reprezentuoja ir Trakus, ir Lietuvą. „Trakų fanfarinė savaitė“ visada didelis ir laukiamas įvykis, kuriam abejingų nėra,“ – organizatoriams ir dėstytojams linkėdama kūrybinės sėkmės ir gerų įspūdžių sakė rajono savivaldybės merė E. Rudelienė.

Įdomu tai, kad šių metų renginyje dalyvauja net keturi dėstytojai, kurie yra ir paties pirmojo projekto dalyviai. Tai pasaulyje garsus eufonijos virtuozas Steven Mead (Didžioji Britanija), jungtinio fanfarinio orkestro dirigentas Bert Langeler (Nyderlandai-Estija), trimitininkas Tomas Gricius (Lietuva–Suomija), Lietuvos muzikos ir teatro akademijos docentas, saksofonininkas ir kompozitorius Liudas Mockūnas.

„Trakų fanfarinės savaitės“ baigiamasis koncertas vyks rugpjūčio 2 d.

Išsamiau: www.fanfareweek.com.

Trakų rajono savivaldybės informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *