Trakų rajono šeimos leidosi ieškoti paslaptingojo lobio

Parašyta: 2021-07-02 | Kategorija: Naujienos, Renginiai, Trakai |

Birželio 25 d. Trakuose nuskambėjo Globėjų dienai paminėti skirta šeimų šventė KODAS „L.O.B.I.A.I.“, kurioje dalyvavo beveik šimtas žmonių iš Trakų rajono. Ir maži, ir dideli džiaugėsi įdomiai praleista penktadienio pavakare, dovanomis iš lobių skrynios ir saldžiomis vaišėmis.

Kristina ŽUKOVSKA

Komandos susipažįsta su užduotimis

Tradiciškai pirmąjį liepos savaitgalį Lietuvoje minima Globėjų diena, įrašyta į Lietuvos Respublikos atmintinų dienų įstatymą. Jai paminėti visą savaitę, birželio 25–liepos 4 dienomis, visoje Lietuvoje vyksta specialūs Globėjų savaitės renginiai – susitikimai, piknikai, pokalbiai su globėjais, filmų peržiūros ir kt. Renginių metu visuomenei pasakojama apie globą, jos svarbą, globėjo vaidmenį ir jo prasmingumą bei pagerbiami patys globėjai, padėkojant jiems už globojamus ar užaugintus vaikus.

Atliekant užduotis galvas teko pasukti ir mažiems, ir dideliems

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centras birželio 25– liepos 2 d. taip pat organizavo Globėjų savaitės renginius, kurių pirmasis buvo šeimų šventė KODAS „L.O.B.I.A.I.“. Penktadienio pavakare Trakų savivaldybės aikštėje susirinkusius globėjus, budinčius globotojus, įtėvius ir tėvus pirmiausiai pasveikino valdžios atstovai, apšilimui maži ir dideli smagiai sutrypė šokį „Jerusalema“, kurio mokė judesio studijos ŠA įkūrėja, trenerė Austėja Naruševičė, išklausė instruktažo ir leidosi į dviejų valandų kelionę po Trakus atlikti numatytų užduočių, spėti mįslių, rinkti taškų, kurie padėtų atrakinti pilną dovanų lobių skrynią.

Visi dalyviai smagiai sušoko „Jerusalemą“

 

Šventės dalyvius sveikino (iš kairės): Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė, Savivaldybės mero pavaduotoja, laikinai einanti savivaldybės mero pareigas Marija Puč, LR Seimo narės Editos Rudelienės patarėja Inesa Židonytė, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Agata Mankeliūnienė, mero patarėjas Tomas Naktinis, Vilniaus apskrities Vaiko teisių apsaugos skyriaus Trakų rajone patarėja Alina Kuleš

 

Užduotis reikėjo atlikti specialioje mobiliojoje programėlėje

Visos 23 šventėje dalyvavusios šeimos, išklausiusios orientacinių varžytuvių taisykles, išsitraukė mobiliuosius telefonus, atsidarė programėlę, kurioje buvo sukeltas žaidimo maršrutas su konkrečiomis užduotimis, ir greitu tempu leidosi į numatytas Trakų vietas. O užduočių būta įvairių – ir nuskaityti tam tikrus žodžius nuo skulptūrų ar lankytinų vietų, iššifruoti antikines frazes, suprasti jūrininkų vėliavose užšifruotus kodus, nusifotografuoti pažymėtose vietose. Tad galvas teko pasukti ne tiek vaikams, kiek suaugusiesiems. Komandos tarėsi ir tarpusavyje, ir kartais pagalbos ieškojo net internete arba toje pačioje žaidimo programėlėje už savo sukauptus taškus pirko pagalbinius atsakymus.

Komandos, pasiruošusios mobiliuosius telefonus, laukia varžytuvių pradžios

Galiausiai po dviejų valandų gerokai pasivaikščiojusios po Trakus atlikusios daugybę užduočių ir surinkusios taškus šeimų komandos susirinko pievelėje prie restorano „Maisto manija“, kur vaišinosi gėrimais, saldumynais ir vaikų ypač lauktais ledais, ilsėjosi ant pievoje patiestų pledų, bendravo ir dalijosi įspūdžiais. Atsigaivinę ir užkandę šventės dalyviai bendromis pastangomis sudėliojo ir perskaitė kodą lobių skryniai atrakinti. Kiek buvo šurmulio, azarto ir džiaugsmo, kai spyna pagaliau atsirakino ir buvo nuvožtas dangtis! O iš senovinės skrynios pažiro pasklido prizai kiekvienai komandai – visi dalyviai dovanų gavo po individualią šeimos fotosesiją!

Dalyviai entuziastingai bando parinkti kodą lobių skryniai atrakinti

Orientacinėse varžytuvėse dalyvavo ir Trakų seniūnijos seniūnė Vilma Puišienė (kairėje) su dukra Mante (dešinėje)

Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro direktorė Loreta Oliškevičienė ir orientacinių varžytuvių organizatorius Saulius Gintautas (OZI komandos formavimo ekspertai)

Šventės paveikslas „Tu gali tapti namais“

 

Trys, du, vienas!

Šeimos-komandos dar žaidė lauko žaidimus, kurie buvo išdėlioti čia pat pievelėje, apžiūrinėjo per praėjusių metų Globėjų dienos šventę dailininkių nutapytą paveikslą „Tu gali tapti namais“, surašė brangias mintis į knygą „Mano didžiausias turtas – vaikas“.

Šventėje laiką smagiai leido apie šimtas dalyvių

Šeimos vaišinosi gėrimais ir saldumynais

Po dvi valandas trukusių varžytuvių šeimos ilsėjosi ant pievelėje patiestų pledų

 

Jūrininkų vėliavose užšifruotų kodų spėjimas

Vaikai džiaugėsi ledais ir dovanomis

Smagiai ir prasmingai praleidę penktadienio pavakarę globėjai, įtėviai ir tėvai su savo vaikais dėkojo Trakų rajono paramos šeimai ir vaikams centro darbuotojams už šventę ir įdomų laiką drauge. O centro darbuotojai džiaugėsi didžiausiu lobiu – Trakų rajono globėjais, budinčiais globotojais, tėvais ir įtėviais, kurių šeimose auga laimingi vaikai.

 

 

 

 

 

Užs. Nr. 454

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *