Trakų rajono sporto klubo POLONUS komanda XVIII Pasaulio lenkų Žaidynėse Torūnėje (Lenkija) iškovojo auksą!!!!

Parašyta: 2017-08-09 | Kategorija: Naujienos, Sportas, Trakai |

 Kas dvejus metus Lenkijoje vyksta Pasaulio lenkų  žaidynės. Š. m. liepos 29–rugpjūčio 6  dienomis XVIII pasaulio lenkų žaidynės vyko nuostabiame Lenkijos mieste Torūnėje, kurio senamiestis įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Žaidynėse dalyvavo daugiau nei 1 000 lenkų tautybės  sporto mėgėjų iš 32 pasaulio šalių, tarp jų ir iš  Lietuvos. Jau aštuntą kartą žaidynėse dalyvavo Trakų rajono lenkų sporto klubo „POLONUS“ krepšininkų komanda.     

    Pasiruošimą turnyrui „POLONUS“ komanda pradėjo šių metų pradžioje. Dalyvavome tris mėnesius  trukusiame Lietuvos lenkų sąjungos krepšinio turnyre. Tarp 15 komandų laimėjome pirmąją vietą, iškovojome ZPL Taurę ir teisę atstovauti Lietuvai Pasaulio lenkų Žaidynėse. Visą liepos mėnesį komanda treniravosi Trakų LOSC sporto bazėje, sužaidė keletą draugiškų rungtynių. Į Torunę išvyko 11 žmonių ekipa. Turnyras vyko puikioje, neseniai pastatytoje, TORUN ARENA sporto halėje, kuri talpina 7 000 žmonių. Viso turnyre dalyvavo 6 komandos, kurios buvo suskirstytos į dvi grupes. Grupėje A žaidė visos trys Lietuvos komandos Trakų „POLONUS“, Vilniaus „POLONIA“ ir Vilniaus rajono ZPL komanda. Kitame pogrupyje žaidė Baltarusijos, Kanados ir Ispanijos komandos. Kad patekti į pusfinalius grupėje reikėjo užimti pirmąją arbą antrą vietą. Pirmieji į varžybas stojo ZPL ir „Polonijos“ komandos. Po atkaklios kovos 6 taškų skirtumu pergalę iškovojo Vilniaus „Polonijos“ komanda. Sekančios rungtynes vyko tarp tik ką pralaimėjusios ZPL komandos ir SK POLONUS. Suprasdami pirmų rungtynių svarbą trakiečiai puikiai sužaidė ir įveikė ZPL komandą net 39 taškų skirtumu, rezultatu 69–30. Visa komanda žaidė puikiai, rezultatyviausi aikštelėje buvo Arvydas Gydra 26 taškai ir Edgaras Pundzius 17 taškų. Iš karto po šių rungtynių trakiečiai žaidė su Vilniaus „Polonijos“ komanda. Po atkaklios kovos rungtynes rezultatu 38-35 laimėjo varžovai. Reikia pažymėti, kad komanda žaidė neblogai, bet šiose rungtynėse labai blogai metė tritaškius metimus. Iš 14 mestų metimų, tikslą pasiekė tik vienas.    Rezultatyviausieji šiose rungtynėse buvo Deividas Kumelis ir Edgaras Sosnovskis pelnydami atitinkamai 11 ir 9 taškus. Nepaisant pralaimėjimo „POLONUS“ komanda užsitikrino vietą turnyro pusfinalyje. Iš kitos grupės į pusfinalį pateko Baltarusijos ir Kanados komandos.  Pusfinalio rungtynėse trakiečiai susitiko su Baltarusijos komanda ir nugalėjo varžovus  nesunkiai rezultatu 54-41, tokiu būdu patekdami į finalą. Rezultatyviausiai žaidė Mantas Šerkšnas (17 taškų) ir Edgaras Sosnovskis (11 taškų). Kitame pogrupyje Vilniaus Polonija nesunkiai nugalėjo Kanados komandą ir irgi pateko į turnyro finalą.  Taigi finale susitiko seni pažįstami Vilniaus Polonijos ir Trakų Polonus komandos. Siekdami revanšo už grupėje pralaimėtas rungtynes trakiečiai spurtavo 5-0, 8-2 ir neleido priešininkams priartėti, laimėdami rungtynes įtikinamai rezultatu 52-31. Šiose rungtynėse visi žaidėjai pelnė taškus, daugiausia po 1taškų pelnė Arvydas Gydra ir Edgaras Pundzius. Taigi Pasaulio lenkų Žaidynių geriausiais krepšininkais pirmą kartą istorijoje tapo Trakų „POLONUS“ komanda. Komandai buvo įteikti gražūs aukso medaliai ir įspūdinga taurė.

Per apdovanojimo ceremoniją buvo smagu matyti ant podiumo dvi lietuviškas komandas. Žaidynėse vyko daug įvairių renginių, spektaklių, koncertų. Vaikinai puikiai praleido laiką ir sportavo ir gerai pailsėjo.  Komandinėje įskaitoje žaidynėse Lietuvos lenkai užėmė II vietą tik nežymiai nusileido nugalėtojai Čekijos komandai. Buvo iškovoti 52 aukso, 49 sidabro ir 57 bronzos medaliai. Reikia pasidžiaugti, kad prie tokio pasiekimo prisidėjo ir kita Trakų rajono komanda ZPL. Šios komandos sportininkai įvairiose individualiose rungtyse iškovojo net 16 įvairios spalvos medalių.

        Džiaugiamės, kad dalyvavome žaidynėse ir kad tokiu būdu prisidėjome prie Trakų krašto populiarinimo visame pasaulyje.

  Klubo nariai dėkoja visiems, kurie prisidėjo prie komandos pergalės: Trakų rajono savivaldybei, Trakų gyventojams Vladislavui Kravčun, Zinaidai ir Vladimirui Juškiams, LOSC Trakų skyriui ir asmeniškai Egidijui Zvilnai už suteiktą galimybę treniruotis sporto salėje.

Tai pat dėkojame visiems tiems, kurie palaikė mus morališkai.

                                         Trakų rajono sporto klubo „POLONUS“ informacija

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *