Trakų seniūnija: laukiama didesnio gyventojų aktyvumo

Parašyta: 2020-02-12 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Šių metų sausio 1 d. duomenimis, gyventojų skaičius Trakų seniūnijoje auga. Palyginti su 2019 metais, seniūnijoje padaugėjo 45-ais gyventojais (2019 – 8 552, 2020 – 8 593).

Savivaldybės merė Edita Rudelienė(antroje eilėje antra iš kairės) ir administracijos direktorius Darius Kvedaravičius su Trakų gyventojais aptaria svarbius miestui ir žmonėms svarbius klausimus

Trakų rajono savivaldybės didžiojoje salėje vykusiame susitikime su seniūnijos gyventojais  buvo pristatyti 2019 metais įgyvendinti investicijų, infrastruktūros gerinimo projektai: sutvarkytas Trakų meno mokyklos pastatas, suremontuota Trakų kultūros rūmų žiūrovų salė, sutvarkyti keliai, traukos objektai. Pristatyti ir įgyvendinami – pirminės asmens sveikatos priežiūros veiklos efektyvumo, sveikos gyvensenos skatinimo, dviračių ir pėsčiųjų takų infrastruktūros plėtros, daugiabučių namų modernizavimo, komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros projektai. Aptarti ir būsimi svarbūs darbai – mokslo paskirties Trakų gimnazijos pastato rekonstravimas įrengiant daugiafunkcinę miesto sporto salę, turizmo trasų ženklinimas, Trakų senamiesčio gatvių ir viešųjų erdvių želdinių ir želdynų tvarkymas, viešųjų tualetų įrengimas.

Susitikimo su gyventojais metu buvo paliesta apleistų pastatų problematika ir jų ateitis. Gyventojai teiravosi dėl buvusio kino teatro, Trakų internato bendrabučio pastatų, Rėkalnio kalno sutvarkymo. Savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius informavo, kad kaip tik šiuo metu vykdomi susitikimai su apleistų pastatų savininkais, aptariama esama situacija ir ateities planai, ieškomos investicijos.

Paliesti ežerų pakrančių sutvarkymo planai. Gyventoja kėlė klausimą dėl būsimo pakrančių sutvarkymo projekto ir numatytų vykdyti darbų. Ji išreiškė savo ir atstovaujamos bendruomenės aiškią poziciją siekti kiek įmanoma labiau išsaugoti natūralią gamtą. Projektas derinamas su Trakų istorinio nacionalinio parko direkcija, ieškomi optimaliausi sprendimai ir medžiagos, tinkamos pakrantės sutvarkymui bei pritaikymui žmonių poreikiams.

Gyventojai džiaugėsi puikiai sutvarkytų, renovuotų daugiabučių kiemais, vaikų žaidimų aikštelėmis, tačiau pažymėjo, kad kiemuose trūksta šiukšliadėžių ir prevencinės informacijos apie kultūringą elgesį ir vartojimą, rūšiavimą. Atsižvelgiant į tai, jog 2020-aisiais seniūnijoms bus skiriamas finansavimas (pagal gyventojų skaičių) savarankiškoms veikloms vykdyti, ši, gyventojų keliama problema, bus nesunkiai sprendžiama ir seniūnija laukia gyventojų pasiūlymų, pastabų bei iniciatyvų gyvenamosios aplinkos gerinimo klausimais.

Itin didelio dėmesio sulaukė Trakų, kaip kurortinės teritorijos, transporto srautų ir laivybos reguliavimo tema, kuri ypač aktuali Trakų miesto gyventojams. Šiuo metu yra rengiama vidaus vandenų transporto ir kitų plaukiojimo priemonių naudojimo Galvės ežere schema. Kitą savaitę planuojamas schemos pristatymas šias paslaugas teikiantiems asmenims, verslo atstovams, buriuotojams ir visiems, kam ši tema yra aktuali.

Dar viena aktuali ir svarbi tema – apšvietimas. Seniūnija prižiūri esamą Trakų miesto ir seniūnijos kaimų gatvių apšvietimą, rūpinasi jo gerinimu. 2019 metais pagerintas apšvietimas ties penkiomis perėjomis Trakų mieste. Apšvietimas įrengtas Bagdononių k. Liepų g. ir Būdos k., Angelų Kalvos g., Trakų m., Nendrių g. 2020 metais planuojama įrengti apšvietimą Trakų m., Liepų g., Trakų g. daugiabučių namų kiemuose.

Susirinkimo metu išgirsti teigiami gyventojų atsiliepimai Savivaldybės, seniūnijos atžvilgiu, tuo tarpu Savivaldybės atstovai pabrėžė, jog gyventojų gyvenimo kokybės gerinimo procesuose itin svarbus ir bendruomenės narių įsitraukimas. Ateityje nusimato dar daugiau diskusijų, aptarimų, laukiami bendruomenės narių pasiūlymai.

Trakų rajono savivaldybės informacija 

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *