Trakų „Zabava“ pavergė žiūrovų širdis

Parašyta: 2018-05-04 | Kategorija: Kultūra, Naujienos, Trakai |

Praeitą šeštadienį, balandžio 28 d., pilnutėlė Trakų kultūros rūmų žiūrovų salė vos talpino Trakų krašto rusų dainos ir „Zabava“ ansamblio gerbėjus.

Su šiuo ansamblio teko susitikti nuo pat jo gyvavimo pradžios – 2011 m. kovo mėn., kuomet jam vadovavo Natalija Šumskienė, vėliau ansamblio vairą perėmė kultūros rūmų darbuotojas Darjuš Nedveckis, o dabar šio ansamblio siela ir valia – Natalija Jefimova, o „Zabavos“ kolektyvą sudaro atlikėjai, mylintys ir gerbiantys savo protėvių tradicijas, kalbą, kultūrą, muziką ir, žinoma, dainą, šokius. Kolektyvo nariai – tai įvairių profesijų, iš Trakų, Senųjų Trakų, Lentvario, Rūdiškių žmonės, pamilę iš savo ainių išmoktus šokius, dainas – ne veltui ir kolektyvui davę „Zabava“ (liet. linksmybės) vardą. Jų amžius – nuo 4 metų iki 90 metų. Kol kas kolektyvą sudaro 25 atlikėjai, 7 iš jų vaikai ir vyrų trio.

Ansamblis jau yra koncertavęs ne tik Trakuose – Užgavėnių, Joninių šventėse, bet ir įvairiuose renginiuose Lentvaryje, Rūdiškėse, Senuosiuose Trakuose (700-osios įkūrimo metinės) paįvairinę šventines programas, o taip pat su ansambliu „Tročanie“ (lenk. „Troczanie“) dalyvavo VI respublikiniame festivalyje Vilniuje, Kaune, Grigiškėse, o 2016 m. Trakų krašto rusų dainos skambėjo pas mūsų kaimynus Baltarusijoje, Lydos mieste, kur sulaukė daug aplodismentų, kaip sakė viena iš ansambliečių ir žinoma gydytoja Tatjana Makaršina.
Šį savo koncertą ansambliečiai paskyrė gražiausiam metų laikui pavasariui ir brangiausiam žmogui – mamai. O koncertas susidarė iš 5 dalių, tarp kurių rusų dainos buvo skirtos tyriausiems jausmams – sparnuotajai meilei…
Žvelgiant į ansamblių koncertinius kostiumus – nacionalinius rūbus, matosi, kad „Zabava“ išsaugojusi savo tautines tradicijas ne tik folklore (liaudies dainose), bet ir tautiniuose rūbuose.
Koncertui baigiantis žiūrovai „Zabavą“ pagerbė pakiliai – atsistoję.
Ir tiek žiūrovams, ir tiek atlikėjams riedėjo džiaugsmo ir vilties ašaros…. ir gėlių puokštės dainininkams.
Pagerbti „Zabavos“ koncerto atvyko lenkų ansamblio „Tročanie“ atstovai, kurie ir pasveikino kolegas.
Mieli ansamblio „Zabava“ atlikėjai, taip ir norisi Jus dar kartą pamatyti su nauja programa LRT televizijos liaudies muzikos laidoje „Duokim garo“ arba televizijos laidoje „Rusų gatvė“, skirtoje Lietuvoje gyvenančiai rusų tautinei bendrijai. Mes, trakiečiai, su malonumu Jus žiūrėtume.

Vytautas ŽEMAITIS
Autoriaus nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *