Trakuose bus rengiamas Drakono valčių festivalis

Parašyta: 2019-03-01 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Vasaros pramogų sąrašą Trakuose papildys dar vienas įspūdingas renginys. Liepos 13–14 dienomis Trakų sporto bazėje, Galvės ežere, siaus Drakono valčių festivalis.

Merei E. Rudelienei VšĮ „Sveikata visuomenei“ atstovai pristatė Drakonų valčių festivalį

Šį festivalį rengiančios VšĮ „Sveikata visuomenei“ atstovai teigia, kad tai vienintelis Lietuvoje ir Baltijos regione masinis komandinio irklavimo renginys, kuris yra įtrauktas į UNESCO nematerialų paveldą ir siekia 2000 metų Kinijos tradicijas. Lietuvoje – tai nauja, sparčiausiai auganti vandens pramoga. Drakono valtį irkluoja didžiausia komanda pasaulyje: 20 irkluotojų, būgnininkas ir vairininkas.
Trakai pasirinkti neatsitiktinai, nes vandens sportui jie tiesiog idealūs. Trakų ežerus nuo seno yra pamėgę tiek įvairių vandens sporto šakų sportininkai, tiek turistai. Tad tradicines irklavimo regatas papildys dar viena – neįprasta, linksma ir komandinį darbą bei smagų poilsį skatinanti Drakono valčių regata. Rengėjai įsitikinę, kad smagu išbandyti savo jėgas irkluojant, nes gerą nuotaiką, pozityvumą skatina būtent ši nuotaikinga pramoga ant vandens. Be to, ši masiška, įtraukianti sporto šaka festivalio dalyviams padės pažinti Trakus – vieną iš vaizdingiausių, turtingiausių istorijos ir gamtos paveldu šalies vietovių.
Festivalio rengėjai tikisi, kad renginyje sulauks 15 tūkst. dalyvių.
Susitikę su rajono savivaldybės mere Edita Rudeliene festivalio rengėjai pristatė šio festivalio išskirtinumą, aptarė organizacinius reikalus.

Trakų rajono savivaldybės informacija
Sigitos Nemeikaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *