Trakuose – trys elekromobilių įkrovimo stotelės

Parašyta: 2018-08-09 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Trakuose jau kitą savaitę pradeda veikti elektromobilių įkrovimo stotelė,  kuri pastatyta Vilniaus Mažojoje gatvėje 2A.

 

Trakuose jau kitą savaitę pradeda veikti elektromobilių įkrovimo aikštelė, kuri pastatyta Vilniaus Mažojoje gatvėje 2A

Stotelė pradės veikti, kai AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) įrengs apskaitos įrenginį. Tad jį pajungus, trakiečiai ir miesto svečiai elektromobilius galės įkrauti nemokamai, automobilių stovėjimo aikštelėje prie miesto turgavietės.

Kita elekromobilių įkrovimo stotelė veiks Trakų senamiestyje, Karaimų g. 46A. Jos įrengimo darbai kiek stabtelėjo, nes ESO turi baigti derinti projektą su kultūros paveldo institucijomis. Tikimasi, kad iki metų pabaigos ši aikštelė taip pat jau veiks.

Dėl šių stotelių įrengimo rajono savivaldybės administracija su ESO š. m. gegužės 23 d. yra pasirašiusi sutartį. Numatyta dar vieną sutartį pasirašyti dėl elektromobilių įkrovimo stotelės, kuri būtų įrengta Trakų g. 2C, greta renovuojamos Meno mokyklos, esančios Karaimų g. 10. Tikėtina, kad pastaroji stotelė startuos kitąmet, jos įrengimą derinant su mokyklos atnaujinimo darbais.

„Elektromobilių įkrovimo stoteles įrengiame, žvelgdami į ateitį. Lietuvoje šie automobiliai vis populiarėja, nes jie ekologiški, tausoja gamtą. Būtent švari, neteršiama aplinka yra labai svarbi Trakams – unikaliam gamtos, istorijos paveldo kampeliui. Savo pavyzdžiu, tikiu, skatinsime pasekti ir kitus miestus“, – sakė rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė.

Vienu metu aikštelėse galės krautis po du automobilius, atsisiuntus programėlę pagal šią nuorodą Google play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.fortum.chargeiton

2018 m. liepos 1 d. VĮ „Regitra“ duomenimis, Lietuvoje buvo užregistruota 780 elektromobilių ir 11 198 hibridiniai  M1 ir N1 klasės automobiliai.

Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriaus informacija

Sigitos Nemeikaitės nuotr.

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *