Viktorina „Tautų įvairovė Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje“

Parašyta: 2021-12-10 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Rūdiškės, Trakai |

Kaip ir kasmet, taip ir šiemet įgyvendindami Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamą projektą „Branginu kalbą ir Tėvynę – 2021“, pakvietėme į jo veiklas įsijungti tautinių mažumų mokyklas. Jei keletą metų rengėme lietuvių kalbos olimpiadas, tai šįmet surengėme istorijos viktoriną 8–9 kl. moksleiviams.

Paluknio „Medeinos“ gimnazijos mokytojas metodininkas D. Kuchanauskas su moksleiviais

Nors viktoriną vykdėme keliais etapais, džiaugiamės, kad baigiamajame etape, vykusiame nuotoliniu būdu, dalyvavo daug komandų: Vilniaus miesto „Ateities“, V. Kačialovo ir Lazdynų gimnazijos, Vilniaus rajono Egliškių šv. Bosko, Kalvelių S. Moniuškos, Juodšilių šv. Uršulės Leduchovskajos, Rukainių, Valčiūnų gimnazijų komandos, Trakų rajono Lentvario „Versmės“ ir Trakų gimnazijos, Visagino „Gerosios Vilties“ progimnazija bei Šalčininkų J. Sniadeckio gimnazija. Dalis įstaigų dėl COVID-19 pandemijos neturėjo galimybės suformuoti bendrą 8 ir 9 kl. komandą, nes mokosi skirtinguose korpusuose, tad turėjo net po dvi komandas. Iš viso dalyvavo net 136 moksleiviai.
Visada pirmas kartas būna iššūkis, tad jaudinomės, kaip pavyks įvaldyti IT ir juos pasitelkus atsidurti skirtingose erdvėse bei parsisiųsta programėle atsakinėti į klausimus bei iškart matyti tiek savo, tiek kolegų atsakymus. Dėkoju Paluknio „Medeinos“ gimnazijos istorijos mokytojui metodininkui Dainiui Kuchanauskui už parengtą įdomų ir akiratį praplečiantį klausimyną bei įvaldytas informacines technologijas.

Prasideda nuotolinė viktorina

Visiems rūpi, o kas gi viktorinos laimėtojai? Laimėjome visi, tiek rengę viktoriną ir įgyvendinę projektą, tiek ir dalyvavę jame. Tai naujos žinios, patirtys, mokytojai ir moksleiviai, su kuriais bendraujame ne vienerius metus ir jaučiame bendrystę… O pirmą vietą viktorinoje laimėjo Trakų, antrą – Šalčininkų J. Sniadeckio, trečią – Vilniaus V. Kačialovo gimnazijų komandos. Arti laimėtojų atsidūrė Lent­vario „Versmės“ ir Rukainių gimnazijos.
Dėkojame visiems dalyvavusiems moksleiviams ir mokytojams bei padėjusiesiems įgyvendinti projekto veiklas ir tikimės, kad visus visus aplankys Kalėdų Senelis.

Nijolė LISEVIČIENĖ,
Trakų švietimo centro direktorė
Užs. Nr. 922


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *