Vilma Puišienė. Besibaigiant metams apie darbus Trakų seniūnijoje

Parašyta: 2020-12-31 | Kategorija: Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Štai ir baigiasi 2020-ieji. Tai nebuvo lengvi metai mums visiems – pandemija sudrebino pagrindą po kojomis, bet vis tiktai jo neišmušė. Tikrai žinau, kad žmogaus galimybės neribotos, todėl ir tai mes išgyvensime, ir tai mes visi drauge įveiksime.

Situacija tikrai nelengva, ji įtakoja ir mūsų, dirbančių savivaldoje, darbus ir planus. O jų turime daug! Džiugu, kad šiais, nors ir nelengvais metais seniūnijoje atlikome nemažai darbų, kurie neliko nepastebėti. Grįžtant prie kasdienybės, Trakuose po truputį tvarkomi šaligatviai, pėsčiųjų takai, erdvės prie renovuotų daugiabučių namų, prie kasdienio miesto tvarkymo prisidėjo gatvių priežiūros žiemos metu darbai – valymas, barstymas. Reaguojame į gyventojų pastebėjimus dėl kelių kokybės, jų valymo ir barstymo mieste bei kaimiškose seniūnijos vietovėse. Miestą žiemos metu valo ir barsto UAB „Trakų paslaugos“ ir UAB „Ecoservice“, o kitų seniūnijos vietovių gatves ir kelius – UAB „Trakų vandenys“. Dėkojame mūsų kolegoms už bendradarbiavimą ir greitą reakciją į mūsų pastabas.

Smagu, kad dar šiemet spėjome išardyti varninių paukščių lizdus Birutės gatvės liepų alėjoje bei Vytauto gatvėje, priešais prekybos centrą „Iki“ bei apgenėti medžius, kuriuose kovai potencialiai galėtų susikrauti naujus lizdus. Labai viliuosi, kad šių darbų neteks kartoti, už tai iš dalies atsakingi ir mes visi. Todėl dar sykį prašau nepalikti atliekų prie konteinerių ir miesto šiukšliadėžių – tai lengvas kelias paukščiams maitintis ir kurtis mūsų mieste. Daugiau švaros – mažiau kovų. Visos atliekos turi būti sumestos tvarkingai į tam skirtas angas, dangčiai turi būti uždaryti.

Dar viena džiugi naujiena – palei Bernardinų ežerą nuo senųjų miesto kapinių Varnikų link tęsiamas medinis pėsčiųjų takas. Nuo šiol šio ežero pakrante galėsime apeiti dar patogiau.

Net ir pandemijos metu po Trakus malonu pasivaikščioti – juose daug jaukių ir šviesių šventinių erdvių, miesto gatvės pasipuošusios burių formos dekoracijomis, papuoštos eglės džiugina ne tik priešais Salos pilį ir prie kultūros rūmų. Eglutėmis, šventiniais papuošimais pasidabino daugiabučių namų kiemai, erdvės prie nuosavų namų, butų langai ir balkonai. Malonu, kad gyventojai neabejingi grožiui ir mes visi drauge puošiame savo miestų, miestelių ir kaimų erdves.

Džiugu, kad Trakuose beveik baigta net keturių pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcija – už tai esame dėkingi savivaldybės administracijai ir Statybos, ūkio plėtros ir turto valdymo skyriui, inicijavusiam darbus ir juos prižiūrėjusiam. Aukštadvario gatvėje nuo pagrindinio miesto žiedo iki Plomėnų g. sankryžos, Gedimino gatvėje nuo stačiatikių kapinių iki pat gatvės pabaigos, nuostabus pėsčiųjų takas Totoriškių ežero pakrantėje bei takas Linksmojoje gatvėje (buvusiuose Žaizdriuose) – visais jais jau galima naudotis, liko smulkmenos, kurias turi įgyvendinti rangovai. Malonu, kad miestas įgauna vis gražesnį veidą. Tikiuosi, naująja infrastruktūra mokėsime naudotis, negadinsime ir saugosime tai, kas sukurta.

Ateinantiems metams turime daug planų, kuriuos sieksime įgyvendinti – pagražinti miestą ir seniūniją, pagerinti gyventojų kasdienybę. Jei turite minčių, pastebėjimų, laukiame Jūsų pasiūlymų el. p. vilma.puisiene@trakai.lt arba trakai@trakai.lt, telefonu 8 528 55730. Išklausysime ir ieškosime galimybių įgyvendinti.

O kol kas metų sandūroje noriu pasidžiaugti 2020 metais atliktais darbais, padėkoti kolegoms, rangovams, seniūnaičiams ir bendruomenių nariams, neabejingiems ir pilietiškiems gyventojams, seniūnijos darbuotojams, „Trakų žemės“ laikraščiui ir visiems, kuriems Trakai yra mylimi ir svarbūs.

Prie durų mindžikuojant 2021-iesiems linkiu būti sveikiems ir laimingiems, saugoti save ir kitus. Visiems tarpusavio supratimo, tikėjimo ir vilties, šilumos ir ramybės Jūsų namams.

Vilma PUIŠIENĖ,

 Trakų seniūnijos seniūnė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *