Visi mes vieno Tėvo vaikai

Parašyta: 2017-11-27 | Kategorija: Bažnyčia, Naujienos, Trakai |

Baigiantis Gailestingumo jubiliejui Popiežius Pranciškus padovanojo Bažnyčiai Pasaulinę vargšų dieną, kuri šiais metais buvo švenčiama lapkričio 19 d., 33-ąjį eilinį sekmadienį. Popiežius pakvietė krikščionių bendruomenes visame pasaulyje tapti vis aiškesniu ir konkretesniu ženklu, rodančiu Kristaus meilę labiausiai vargstantiesiems.

Trakų kleb. dek. Jonas Varaneckas ir parapijiečiai kartu pietavo su vargstančiaisiais Trakų globos ir socialinių paslaugų centre

Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo parapijos kleb. dek. Jonas Varaneckas lapkričio 19 d. šv. Mišių metu pakvietė parapijiečius atsiliepti į Popiežiaus Pranciškaus kvietimą – šią ypatingą dieną pažvelgti į visus tiesiančius savo rankas ir prašančius pagalbos bei jiems padėti. Į kvietimą mielai atsiliepė Trakų parapijos tikintieji. Šventojo Rašto skaitymo, Šv. Faustinos savanorių, Gyvojo Rožinio, Šv. Tėvo Pijaus maldos grupių nariai ir ALFA kurso klausytojai bei kiti parapijiečiai iš ryto bazilikos link skubėjo su lauknešėliais, tikėdami, kad maistas ir dėmesys sušildys vargstančius žmones šią gan šaltą rudens dieną.
Šv. Mišios buvo aukojamos už skurstančius ir vargstančius mūsų šalyje bei visame pasaulyje. Po šv. Mišių, 13:30 val., Trakų globos ir socialinių paslaugų cent­re prie bendro pietų stalo susėdo ir vargstantieji, ir parapijiečiai: pasivaišino ir pasikalbėjo, išsiaiškino, kokios pagalbos labiausiai reikia ir kuo parapijiečiai jiems galėtų padėti.
Bendruomenės nariai pakvietė kartu pietavusius vargstančius kiekvieną sekmadienį į šv. Mišias kartu pabūti ir stiprėti maldoje. Po pamaldų buvo padalyti parapijiečių paruošti lauknešėliai. Bendruomenės tikslas –prisiminti vargstančius ne tik per metines šventes. Šiandien manome, kad, padedant visiems parapijiečiams, galėsime juos pradžiuginti kiekvieną sekmadienį, ir tikime, kad bendras gailestingumo darbas yra labai stipri maldos forma.
Į kvietimą ateinančią savaitę kažką padaryti dėl stokojančio, vargstančio žmogaus atsiliepė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos mokytojos ir mokiniai, šią savaitę gamino mišrainę ir kepė pyragą.

Popiežius Pranciškus, paskelbęs Pasaulinę vargšų dieną, kviečia tikinčiuosius ne vienkartinei akcijai, o į tikrą susitikimą su vargšais, taip pat į dalijimąsi, kuris turi tapti kiekvieno krikščionio gyvenimo dalimi.

Ona TOLOČKAITĖ,
Šv. Faustinos savanorių grupės vadovė

Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *