„Voices of Lithuanian potery“ (Lietuvių poezijos balsai)

Parašyta: 2018-04-05 | Kategorija: Mokyklos, Naujienos, Trakai |

Kovo 21-ąją į meninio skaitymo popietę „Voices of Lithuanian potery“, skirtą Tarptautinei poezijos dienai ir Lietuvos šimtmečiui paminėti, Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos aktų salėje susirinko gausus būrys skaitovų net iš 5 gimnazijų: Trakų, Lentvario Versmės, Rūdiškių, Lentvario Motiejaus Šimelionio ir mūsų, Trakų Vytauto Didžiojo, gimnazijos. 44 mokiniai ir mokytoja Irina Knelsienė skaitė  lietuvių autorių poeziją, išverstą į anglų kalbą, o keli kūriniai buvo net sudainuoti.

Poetinę kalbą, manoma, versti yra sunkiausia, nes eilėraščio vertimas – atskira meno forma, o išversti eilėraštį – tai parašyti naują eilėraštį kita kalba. Norint tai padaryti kokybiškai, reikia įsigilinti ne tik į tekstą, bet ir susipažinti su to laikotarpio kultūra, perprasti rašymo stilių ir suvokti, ką tuo kūriniu norėta pasakyti. Todėl pasiruošimo procesas prasidėjo net keli mėnesiai prieš patį renginį. Vieni atidžiai rinkosi ir stropiai mokėsi eilėraščius, kiti pasinėrė į salės puošimo ir kitus būtinus parengiamuosius darbus. Įdomu buvo tai, kad šįkart visa informacija apie skaitovą, jo pasirinktą kūrinį ir mokytoją, padėjusį ruoštis meninio skaitymo popietei, buvo pateikta viešai eksponuojamuose „QR“ koduose. Mokytojos Irinos Knelsienės ir Danguolės Januškevičienės organizuotame renginyje skaitomų eilėraščių klausė visas būrys mokinių, juos lydintys mokytojai bei mūsų gimnazijos direktorė. Skaitovams buvo įteiktos atminimo dovanėlės ir padėkos raštai, mokytojų rankose pražydo gėlės.

Poezijos popietės lavina mokinių viešo kalbėjimo įgūdžius, jie įgauna drąsos bei pasitikėjimo savimi. Integruojant kelis mokomuosius dalykus, mokiniai ne tik turtina savo žodyną, bet pajunta patys ir atskleidžia kitiems lietuvių literatūros kūrinių grožį jiems suprantama kalba.

Alicija Krasavceva,

Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos 3c klasė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *