Vyks karaimų kalbos ir kultūros stovykla, skirta 620-mečiui paminėti

Parašyta: 2017-07-10 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Savivaldybė, Trakai |

Lietuvos karaimų bendruomenė šįmet mini 620 metų karaimų gyvenimo Lietuvoje jubiliejų. Pagrindinis šiai sukakčiai skirtas bendruomenės renginys yra 15-oji, irgi jubiliejinė, tarptautinė Karaimų kalbos ir kultūros stovykla. Ji vyks Trakuose liepos 14–21 dienomis.

Karaimų kalbos ir kultūros stovykla – tradicija, kuri kasmet į Trakus suburia įvairiose šalyse gyvenančius karaimus. Šįmetė stovykla – jubiliejinė, jau 15-oji

Stovykla turi svarbią ir pastovią idėją – mokyti karaimų kalbos ir naujais būdais žvelgiant į paveldą skleisti žinias apie karaimų kultūrą. 620-mečio jubiliejus šiemet įpareigoja stovyklos veiklai suteikti istorinę perspektyvą. Ji atsiskleis visose stovyklos programos dalyse.

Kalbos pamokos šįmet rutuliuosis per istorinius pasakojimus, karaimų legendos bus įpintos ne tik į atsiminimus apie praeities gyvenimą, bet ir į sportinius žaidimus atvirame lauke, vakariniuose seminaruose pranešėjai dalinsis naujomis įžvalgomis apie karaimų istoriją.

Atskiru akcentu jubiliejui skiriamas ir vienas svarbus Trakų miesto įvykis – liepos 18 dieną bus iškilmingai atidarytas skveras prie tilto į Trakų salos pilį, kuriam 2017 m. birželio 1 d. Trakų rajono savivaldybės tarybos sprendimu suteiktas Simono Firkovičiaus (1897–1982) vardas. Per 60 metų buvęs vyriausiuoju Lietuvos karaimų bendruomenės dvasininku ir vadovu, S. Firkovičius nepaprastai daug nuveikė tiek bendruomenės, tiek karaimų kultūros labui. Jo aktyvi veikla įspaudė prasmingą žymę ir Trakų miesto istorijoje.

Minėdama praeities jubiliejus, Lietuvos karaimų bendruomenė aktyviai gyvena bei veikia šiandien, siekdama ir rytdienai palikti reikšmingų prisiminimų. Jubiliejinėje stovykloje tikimasi sulaukti per 30 svečių iš užsienio valstybių ir dukart tiek dalyvių iš Lietuvos.

Stovyklą rengia Lietuvos karaimų kultūros bendrija. Atskirų renginių partneriai yra Trakų istorijos muziejus, Trakų istorinis nacionalinis parkas, Trakų rajono savivaldybė. Stovyklą šiemet parėmė Lietuvos tautinių mažumų departamentas, taip pat Lietuvos karaimų religinė bendruomenė bei komerciniai rėmėjai (Trakų restoranai „Kybynlar“ ir „Kiubetė“).

Karina Firkavičiūtė 
Lietuvos karaimų kultūros bendrijos pirmininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *