61 proc. viešojo sektoriaus darbuotojų dėl užimamų pareigų dar turi pateikti turto deklaracijas

Parašyta: 2022-04-26 | Kategorija: Ekonomika, Trakai |

Vilniaus apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – Vilniaus AVMI) primena, kad liko savaitė laiko valstybės tarnautojams, politikams ir kitiems viešojo sektoriaus darbuotojams bei jų šeimos nariams deklaruoti turimą turtą. VMI duomenims tai jau atliko 490 Trakų r. savivaldybės gyventojų, o iki gegužės 2 d. tai atlikti dar turi apie 790 asmenų.

„Kaip ir kasmet valstybės sektoriaus darbuotojai bei jų šeimos nariai turi ne tik deklaruoti pajamas, bet ir nuosavybės teise priklausantį turtą. Deklaraciją teikia asmenys, kuriems tokia pareiga tenka pagal Lietuvos Respublikos gyventojų turto deklaravimo įstatymą dėl užimamų pareigų: politikai, valstybės tarnautojai, biudžetinių ir viešųjų įstaigų, savivaldybių, valstybės įmonių vadovai ir jų pavaduotojai, teisėjai, notarai ir kiti asmenys bei jų šeimų nariai“, – primena Vilniaus AVMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Rima Sėliukienė.

Metinėje gyventojo (šeimos) turto deklaracijoje (forma FR0001) būtina deklaruoti duomenis apie 2021 m. gruodžio 31 d. turėtą nekilnojamąjį, kitą registruojamą turtą, tam tikros vertės gautas ir suteiktas paskolas bei vertybinius popierius, pinigines lėšas, vertingus meno kūrinius ir juvelyrinius dirbinius. Šias deklaracijas asmenys ir jų šeimos nariai užpildo pagal turimus duomenis, bankų, kitų juridinių asmenų išduotas pažymas apie turimą piniginių lėšų sumą sąskaitose ir negrąžintų paskolų likutį.

Paprasčiausias būdas pateikti deklaraciją – per Elektroninio deklaravimo sistemą (EDS). Pažymėtina, jog deklaravus turtą jokių papildomų mokestinių prievolių neatsiranda. Patikrinus deklaracijų teisingumą VMI įsipareigoja skelbtinų turto deklaracijų išrašų duomenis paskelbti viešai iki spalio 1 d.

Išsamų sąrašą asmenų, kurie privalo pateikti turto deklaracijas bei kitą aktualią susijusią informaciją rasite VMI svetainėje www.vmi.lt > Turto deklaravimas. Primename, jog visas paslaugas teikiame ir telefonu 8 5 2191 777, konsultacijas – 1882. Neturint galimybės gauti paslaugas nuotoliniu būdu būtina išankstinė registracija vizitui į artimiausią VMI aptarnavimo padalinį – tai padaryti galite čia.

vmi.lt inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite