Advento popietė Trakų neįgaliųjų užimtumo centre

Parašyta: 2021-12-29 | Kategorija: Gimnazija, Projektai, Trakai |

Bendradarbiaujant įvairioms švietimo institucijoms įvairėja ugdomoji veikla, sužadinamas mokinių smalsumas. Galima daug ko išmokti, išbandyti kūrybiškai atlikti užduotis, susipažinti su ypatingų pomėgių žmonėmis, jų gebėjimais. Kartais pravartu pakeisti tradicinę mokymosi vietą, kad kitose edukacijas siūlančiose  erdvėse būtum maloniai nustebintas.

VšĮ Trakų neįgaliųjų užimtumo centre vykdomas ,,Socialinės reabilitacijos paslaugų neįgaliesiems bendruomenėje 2021m. projektas“, kurį finansuoja Neįgaliųjų reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ir iš dalies Trakų rajono savivaldybė. Projekto tikslas – plėsti neįgaliųjų integraciją į visuomenę, ugdyti jų savarankiškumą ir bendravimą.  Onuškio Donato Malinausko gimnazijos mokinių ir mokytojų grupė lankėsi Trakų neįgaliųjų užimtumo centre, centro lankytojams dovanojo Advento popietę. Direktorius Juozas Norinkevičius, bitininkas, Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos narys, mus supažindino su centro veikla, aprodė puikiai įrengtas patalpas, pasidžiaugė centrą lankančiais žmonėmis ir jų sukurtais darbais.

Renginio dalyviai dalyvavo edukacijoje ,,Avilio pasaulis“ apie magišką, pilną paslapčių bičių gyvenimą, bičių produktus. Nuo seno žinoma, kad medus, kaip ir kiti bičių produktai (pikis, duonelė, žiedadulkės), turi nuostabią savybę: jis atkuria sutrikusią žmogaus organizmo veiklą, raminančiai veikia streso metu, suteikia energijos. Net bičių įgėlimai stiprina žmogaus organizmą, širdies veiklą, gydo reumatizmą. Visi daug sužinojo ir savo rankomis susisuko iš vaško žvakutę, kurią uždegė ant Kūčių stalo.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Trakų rajono savivaldybės tarybos narė dr. Asta Kandratavičienė (pirma iš dešinės) dėkoja Onuškio Donato Malinausko gimnazijos direktorei Rimai Blikertienei (pirma iš kairės) ir muzikos mokytojai Gražinai Kulbickienei (antra iš dešinės) už nuotaikingą kalėdinį koncertą

Susikaupimo ir rimties metu pasikalbėjome apie Adventą, žvakių simboliką, skambėjo Advento giesmės ir dainos.  Džiaugiamės, kad iš mūsų krašto kilusio Juozo Norinkevičiaus prieš 21 metus įkurtas Trakų neįgaliųjų užimtumo centras sėkmingai gyvuoja. Neįgalieji turi kur susiburti, kurti, bendrauti, dalyvauti įvairiausiuose projektuose, save išbandyti piligriminiuose  žygiuose kartu su Onuškio Donato Malinausko Šv. Jokūbo kelio draugų asociacijos nariais.

Prieš gražiausias metų šventes patyrėme gerumo, paprastumo ir ypatingos šilumos pliūpsnį bendraudami su negalią turinčiais ir jais besirūpinančiais žmonėmis.

Trakų neįgaliųjų užimtumo centro ir Onuškio Donato Malinausko gimnazijos informacija

Juozo Norinkevičiaus nuotraukos

Užs. Nr. 950


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite