Advento vainiko pynimo edukacija su floristikos mokytoja Erika Pratapiene

Parašyta: 2022-11-29 | Kategorija: Bažnyčia, Grendavė, Kultūra, Naujienos, Renginiai, Seniūnijos, Trakai |

Advento vainikas – prasmingas Kalėdų laukimo simbolis, kuris tarsi kalendorius, ženklina artėjančią Kalėdų šviesą. Su kiekvienu advento sekmadieniu vainikas vis šviesesnis, nes advento vainiko neatsiejama dalis – žvakių deginimas.

Žvakių liepsnos šiluma ne tik kuria ypatingą nuotaiką, bet ir primena, kiek savaičių liko iki Kalėdų. Keturios žvakės reiškia keturias advento savaites. Paeiliui uždegtos žvakės reiškia artėjimą prie Jėzaus gimimo, augančią šviesos pergalę prieš tamsą. Žvakės yra dviejų spalvų: trys violetinės ir viena rožinė. Violetinė išreiškia atgailą ir atsivertimą į Dievą, rožinė – džiaugsmą dėl tuoj gimsiančio Jėzaus. Dėl to rožinė žvakė uždegama trečiąjį advento sekmadienį, skirtą džiaugsmui.

Šį žiemišką, šerkšnu pasidabinusį ketvirtadienio rytą Grendavės bibliotekoje vyko edukacinė advento vainiko pynimo pamoka, kurią vedė Kauno karaliaus Mindaugo Floristikos skyriaus profesijos mokytoja Erika Pratapienė.

Renginio metu drauge su Onuškio D. Malinausko gimnazijos 8–9 klasių moksleiviais bei juos atlydėjusia mokytoja Jelena Andriulioniene sužinojome, kaip pasigaminti klasikinį advento vainiką, kokia šio vainiko prasmė, kokios gražios Advento tradicijos yra puoselėjamos bei kokios istorijos adventiniu laikotarpiu yra pasakojamos vaikams. Taip pat vaikai buvo supažindinti su vainiko reikšme, iš kokių medžiagų jis pinamas, kokios spalvos, dekoro elementai naudojami puošimui, kiek žvakių komponuojama vainike ir ką jos simbolizuoja.

Kiekvienas, norintis išbandyti save vainiko pynimo technikoje, turėjo galimybę savo rankomis padėti floristei komponuoti kėnio šakeles bei puošybos elementų išdėstymą. Džiugu, kad susirinkusieji į šį advento laukimo simbolį įpynė po dalelę savo emocinės būsenos, o savyje išsinešė kažką naujo ir galbūt dar iki šiol nežinomo, nes adventas tai ne tik susikaupimo, bet ir prieškalėdinis paslaptingas bei mistiškas laikotarpis.

Esame dėkingi floristikos mokytojai Erikai Pratapienei už suteiktas žinias, įdomią edukacinę pamoką ir už bibliotekai paliktą advento vainiką, į kurį buvo sudėta prieššventinė nuotaika, išmonė ir daug fantazijos. Adventinis vainikas džiugins bibliotekos lankytojus nuo advento pradžios iki šv. Kalėdų.

Regina Karpičienė

Trakų viešosios bibliotekos Grendavės filialo vyr. bibliotekininkė

Renginio organizatorių nuotraukos

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite