Ar dar ilgai dalis rajono švietimo bendruomenės bus tautines bendrijas ,,globojančios“ LLRA įkaitais?

Parašyta: 2015-09-04 | Kategorija: Aukštadvaris, Bažnyčia, Dusmenys, Lenkų rinkimų akcija, Lentvaris, Mokyklos, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Rūdiškės, Savivaldybė, Senieji Trakai, Teismas, Tiltai, Trakai, Valstybinė lietuvių kalbos komisija |
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Mokslo metų pradžios džiaugsmą ir varpelio skambėjimą užgožė kvietimas streikuoti. Pamaldas pamokų metu pasirinko keturios iš septynių protestuojančių Trakų rajono mokyklų.
,,Tai tėvai nusprendė prašyti Aukščiausiojo ir Dievo Motinos pagalbos“, – aiškino Seimo narė, LLRA atstovė Rita Tamašunienė, o Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) antradienį surengtoje spaudos konferencijoje paskelbė, kad streiką organizuoja ne politinė partija, o mokinių tėvai ir juos vienijančios organizacijos.
Protestuodami dėl švietimo nuostatų dalis lenkiškų mokyklų moksleivių trečiadienį nėjo į mokyklas ir vietoje pamokų rinkosi į šv. Mišias Vilniuje, prie Aušros Vartų. Šv. Mišiose buvo prašoma Dievo išklausyti tautinių mažumų bėdas. Lietuvos lenkų rinkimų akcija (LLRA) nurodė, kad protesto akciją skelbė „lenkų ir rusų mokinių tėvai“, tačiau į šv. Mišias atvyko ir didžioji dalis LLRA vadovybės, tarp jų ir partijos vadovas Valdemaras Tomaševskis, LR Seimo vicepirmininkas J.Narkevič.
Kaip BNS informavo Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM), protesto akcijoje dalyvauja visos Vilniaus rajono (32) ir Šalčininkų rajono (18) mokyklos – čia mokinių nėra, bet mokytojai dirba. Širvintų ir Švenčionių rajonuose, anot ministerijos, protestuojančių mokyklų nėra, o Trakų rajone iš 7 mokyklų protestuoja keturios. Į protestuojančias Vilniaus ir Trakų rajono mokyklas atvyko apie pusė moksleivių, pamokos vedamos pagal grafiką, nurodė ministerija.
Streikuoti tautinių mažumų mokyklų mokytojus ir moksleivius skatina kai kurie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) politikai, sako premjeras Algirdas Butkevičius. „Tai vertinu labai neigiamai ir manau, kad šį streiką paskatino kai kurie Lietuvos lenkų rinkimų akcijos politikai. Noriu labai aiškiai pasakyti, kad tai yra politikavimas“, – pabrėžia jis.
Kai 2015-ųjų Mokslo metų pradžioje mokyklas užplūdo kardelių, orchidėjų ir kitokių gėlių jūra, tautinių bendrijų (pabrėžiu – bendrijų) vaikai, suvilioti (tik kuo?) ar prigrasinti, karštai meldėsi prie „naše“ Ostra Brama. Vietoje to, kad tie nelaimingi vaikai, iš kurių buvo atimta galimybė gražiai pradėti mokslo metus ir, matyt, dar mažiausiai keletas mokslo dienų, būtų mokęsi lietuvių kalbos, kuria pridera kalbėti bet kuriam Lietuvoje gyvenančiam piliečiui, dabar buvo priversti stebėti LLRA šou.
Bjauru, kad į vatą, atsiduodančia pseudopolitika, buvo įtraukti vaikai, dar bjauriau, kad į tai buvo įtraukta ir Bažnyčia. Pastarajai, be abejo, reikalingas dėmesys, bet štai kelių šimtų mokinių įtraukimas dalyvauti nešvariame žaidime kažkam turėtų nenuplaunama nuodėme kristi iki Paskutiniojo Teismo dienos. Naivu tikėtis nors menkiausio žmoniško padorumo ar bendrų veiksmų vardan tos, Lietuvos.
Galime džiaugtis, kad gyvename šalyje, kuri istoriškai garsėja kaip vienintelė Europoje, kurios sostinėje viduramžiais šalia vienas kito gyveno septynių konfesijų žmonės. Šalyje, kurioje dabar, XXI amžiuje išlaikytos pačios geriausios kosmopolitinės vertybės, kur žmogus savo gimtąja, ne lietuvių (kuri yra oficiali valstybinė) kalba, gali įgyti aukštąjį išsilavinimą. Gal tegu pamėgina streikuojančiųjų tėvai nuvažiuoti kur į Romą ar Liuksemburgą ir imti piktintis, kad nėra vaikų darželių, mokyklų, gimnazijų ar universitetų, kur jie savo gimtąja kalba gali gauti išsilavinimą? Bet gal užtenka kovoti su savimi ir savo šalimi, užtenka klausyti tų, kurių tikslas – supriešinti jūsų tėvynės piliečius religiniu, etiniu, rasiniu ir kitokiu pagrindu. Nesileiskit, kad jus kas nors diskriminuotų, laikytų kitokiais, mažiau gebančiais, atskirtais, kita dalimi, vadintų valdžios psichologiniu teroru engiamomis mažumomis. Nes jūsų Tėvynė – Lietuva, ir jūs esate bendrija, visos mūsų Lietuvos visuomenės dalis. Leiskite savo vaikams turėti Mokslo metų pradžios šventę. Leiskite jiems mokytis.
O gal reiktų surengti padėkos pamaldas ir kurią dieną tėveliams su savo atžalomis vietoj pamokų pasimelsti, dėkojant Aukščiausjąjam ir Dievo Motinai už tai, kad ta pati vyriausybė ir ta pati ministerija, (kuria taip nepatenkinti kai kurie mokinių tėvai ir juos vienijančios organizacijos) surado per 20 valandų pilietinam moksleivių ugdymui ir judriosioms pertraukoms? Tik kažin ar padės maldos tiems, kas nenori mokytis sugyventi, būti, bendradarbiauti. Tiems, kam atsakinga ir laisva, atspari tautinės nesantaikos kurstymui ir asmeniškiems politikų ,,pasipikiravimas“ tautinė mokykla po kojomis atveria bedugnę.
Tad belieka retoriškai paklausti, ar pasirūpins mūsų rajono vadovai ir asmeniškai savivaldybės tarybos švietimo reikalų komiteto pirmininkė Nijolė Romaškienė taip išaiškinti nepatenkintiems rajono švietimo bendruomenės atstovams tikrąją, (tikrai daugiau negu patenkinama) mūsų tautinių mokyklų padėtį, kad ateityje siūlantiems streikuojant melstis (ar meldžiantis streikuoti) būtų tyliai, kaip per maldą, atsukta nugara.

LSDP Trakų skyrius

Užs. Nr. 958


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite