Atnaujinamas užsakymų priėmimas asbestinio šiferio atliekų surinkimui

Parašyta: 2022-10-04 | Kategorija: Ekonomika, Gamta, Naujienos, Skelbimai, Trakai |

Pagal sutartį su Trakų rajono savivaldybės administracija iš Trakų rajono savivaldybėje esančių gyvenamųjų valdų UAB „VAATC“ (Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras) numato surinkti ir sutvarkyti 640 tonų asbesto turinčių atliekų. Iki  šiol Trakų rajono savivaldybės gyventojai pateikė užsakymų dėl 464 tonų šių atliekų sutvarkymo, iš kurių 410 tonų jau pristatyta į regioninį sąvartyną. Atsižvelgiant į tai, nuo spalio 3 d. atnaujinamas užsakymų priėmimas likusiam 176 tonų asbesto turinčių atliekų kiekio surinkimui.

Norintieji atsikratyti  asbestinio šiferio atliekomis, turi pateikti užsakymą užpildydami anketą internete: www.vaatc.lt/asbestas. Anketoje turi būti nurodoma:

  • Namų valdos savininko vardas, pavardė;
  • Kontaktinis telefono numeris;
  • Namų valdos, iš kurios reikia išvežti asbestinio šiferio atliekas, adresas (seniūnija, gyvenamoji vietovė, gatvė, namo numeris);
  • Preliminarus turimo asbestinio šiferio atliekų kiekis.

Atliekos bus išvežamos su gyventojais suderintu laiku per 30 kalendorinių dienų po užsakymo VAATC pateikimo. Išvežimui perduodamas asbestinis šiferis gyventojų turės būti sukrautas į didmaišius, kuriuos bus galima atsiimti artimiausioje seniūnijoje arba Lentvaryje, Trakų g. 1a, esančioje didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje. Gyventojas, perduodamas asbestinio šiferio atliekas VAATC, privalės pasirašyti ant atliekų priėmimo – perdavimo akto.

UAB VAATC Aikštelių eksploatacijos skyriaus vadovas Aurimas Uldukis

Skatindamas nedelsti registruotis, UAB VAATC Aikštelių eksploatacijos skyriaus vadovas Aurimas Uldukis primena: „Šiferis savo sudėtyje turi asbesto – sveikatai kenksmingo elemento ir yra priskiriamas prie pavojingų atliekų kategorijos. Jei šiferio lakštų vientisumas yra nepažeistas, asbesto dalelės į aplinką nepatenka, tačiau, keičiant ar remontuojant stogą, šiferio lakštai dažnai yra apgadinami, tuomet asbesto dalelės paplinta ore ir gali sukelti skaudžių pasekmių, todėl labai svarbu šiferio lakštus nuimti teisingai, jų nelaužyti, tinkamai supakuoti ir priduoti tik tam skirtose vietose“.

Kilus klausimų, kreipkitės el. p. asbestas@vaatc.lt. arba mob. +370 616 80 019, darbo laiku nuo 8.00 iki 16.00 val.

Visa aktuali informacija bus skelbiama: www.vaatc.lt, https://www.vaatc.lt/asbestas/

Kviečiame suskubti teikti užsakymus asbesto atliekų išvežimui, nes sulaukus užsakymų 176 tonų surinkimui, užsakymų priėmimas bus sustabdytas.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite