Atsiskaitymas ne tik grynaisiais mokyklų valgyklose: grėsmė ar galimybė?

Parašyta: 2023-06-30 | Kategorija: Ekonomika, Gimnazija, Komentarai, Lietuva, Mokyklos, Naujienos, Trakai, Ūkis |

Šiandieninėje švietimo darbotvarkėje ypatingai didelis vaidmuo skiriamas inovacijoms ir šiuolaikinėms priemonėms, kurios ne tik veda kokybiško ugdymo link, bet ir užtikrina visapusiškai saugią aplinką mokykloje.

Trakų rajono savivaldybė dalyvauja ne viename projekte, kuriančiame pridėtinę vertę ne tik pačiam mokiniui, bet ir jo tėvui, globėjui. Šių priemonių pagalba yra užtikrinamas nuolatinis vaiko priežiūros ir tam tikros kontrolės mechanizmas, domėjimasis ne tik pačia pamoka, bet ir kitais procesais, tokiais kaip maitinimo paslauga valgyklose.

„Reitingų“ žurnalas šiais metais parodė, kad galime padaryti didelį proveržį mokinių ugdymosi pasiekimų kontekste. Tačiau nauji projektai užtikrins ir naują požiūrį į saugią aplinką mokyklose. Todėl savivaldybė geranoriškai pasiūlė mokykloms, kuriose telkiasi didžiausi mokinių srautai, organizuoti maitinimą atsiskaitant negrynaisiais pinigais. Tai sudaro galimybę tėvams, įsigijus pagal projektą numatytą ar kitą banko kortelę, stebėti, kur yra panaudojami kiekvieno iš mokinių dienpinigiai, ar mokinys valgo mokyklos valgykloje.

Projekto dėka tiesiogiai prisidedame prie mokinių finansinės elgsenos kaitos, praktinių finansinio raštingumo įgūdžių formavimo. Mokiniai ugdys įgūdžius saugoti savo turimas atsiskaitymo priemones, neatskleisti slaptažodžių, stebėti savo išlaidas, suprasti, kas yra finansinis skaidrumas, kas yra sukčiavimas ir mokysis jį atpažinti.

Projektas ne tik suteiks galimybę stebėti,  kiek mokinys išleidžia švietimo įstaigos valgykloje, tačiau ir kokius maisto produktus jis vartoja. Ši naujovė – nuolatinis bendravimas tarp trijų suinteresuotų grupių: mokyklų, kurios privalo užtikrinti kokybišką maitinimą ir atsižvelgti į tėvų ir mokinių interesus, tėvų, kuriems svarbus jų vaikų saugumas ir mokinių, kurie įgyja skaitmeninių paslaugų vartojimo įgūdžius.

Ne mažiau svarbu akcentuoti ir tam tikrą saugią ekosistemą, kuomet mokinys neišleidžia tėvų skirtų pinigų pavojingiems jų sveikatai dalykams – elektroninėms cigaretėms ir jų priedams, narkotinėms medžiagoms arba nekokybiškam maistui.

Viešoje erdvėje pasirodė Seimo nario K. Vilkausko politinė žinutė, kad šis projektas neva sukuria tam tikras rizikas,  užtikrinant gerovę tik bankams ir neturi jokio žmogiško ir gyvenimiško pagrįstumo. Tuo tarpu savivaldybei, šalia ugdymo kokybės, yra taip pat svarbu užtikrinti skaidrius bei kokybiškus ir kitus procesus, tokius, kaip saugumo užtikrinimas, maitinimas, švietimo bendruomenės stiprinimas, tėvų ar globėjų informavimas ir įtraukimas į švietimo įstaigos veiklą. Atsakydamas Seimo nariui, norėčiau paminėti, kad jau 2020 metais, dirbdamas Vilniaus ,,Minties“ gimnazijoje, kartu su mokyklos bendruomene turėjau galimybę prisidėti prie atsiskaitymo banko kortele organizavimo šios švietimo įstaigos mokiniams. Tėvai galėdavo stebėti, kur vaikai naudoja gaunamus dienpinigius ir kreiptis į mokyklos administraciją, jeigu neramino nepilnamečių išlaidos.

Ypatingai džiaugiamės dėl penkių projekte sutikusių dalyvauti mokyklų – Trakų Vytauto Didžiojo,  s, Lentvario Motiejaus Šimelionio, Lentvario „Versmės“, Lentvario Henriko Senkevičiaus ir Rūdiškių gimnazijų. Dalyvavimas tokio pobūdžio projekte rodo gimnazijų vadovų ir jų komandų siekiamybę tobulėti ir tobulinti procesus bendruomenėse.

Svarbu paminėti, kad minėtose mokyklose išliks galimybė atsiskaityti ir grynaisiais pinigais, kas užtikrina lygias galimybes visiems mokiniams. Be maitinimo apmokėjimo organizavimo, programinė įranga turės ir praėjimo kontrolės funkcionalumą. Ateityje nusprendus įrengti kontrolės vartelius, programinės įrangos įsigyti jau nereikės.

LR Seimo narys K. Vilkauskas kvestionuoja inovacijų sukūrimą atskirose švietimo įstaigose ir bankinę veiklą iš esmės. Savivaldybės komandai rūpi vaikas ir mokykla, kuri užtikrina visus kokybiškus, šiuolaikinius ir inovatyvius projektus Trakų rajono švietimo sistemoje.

Jonas Kietavičus

Trakų rajono savivaldybės vicemeras


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite