Aukštadvario gimnazistai-stažuotėse Prancūzijoje, Turkijoje ir Jungtinėje Karalystėje

Parašyta: 2023-05-31 | Kategorija: Aukštadvaris, Gimnazija, Naujienos, Pasaulis, Seniūnijos, Trakai |

Automechanikai Jungtinėje Karalystėje

Trakų r. Aukštadvario gimnazija aktyviai dalyvauja Erasmus+ programos, kurią Lietuvoje administruoja Švietimo mainų paramos fondas, tarptautiniuose projektuose. Dalyvaudama įvairiose tarptautinėse veiklose Aukštadvario gimnazija siekia  suteikti naujausių žinių savo mokytojams bei sudaro galimybes vykti į tarptautines profesines praktikas įvairių profesijų  moksleiviams.

Aukštadvario gimnazijos bendrojo ugdymo mokytojai pagal projektą „Įtraukusis ugdymas – galimybės ir iššūkiai“ savo žinias gilino kvalifikacijos tobulinimo kursuose Ispanijoje ir Maltoje. Stažuotėse gimnazijos bendrojo ugdymo mokytojams buvo sudarytos sąlygos įgyti žinių, įgūdžių ir kompetencijų dirbti su specialiųjų poreikių moksleiviais. Patobulinę profesinę kvalifikaciją užsienyje mokytojai gebės kokybiškiau organizuoti įtraukujį ugdymą siekiant, kad kiekvienam mokiniui būtų sudarytos galimybės efektyviai įsitraukti į mokymosi procesą.

Bendrojo ugdymo mokytojai Ispanijoje

Profesijos mokytojai savo kvalifikaciją kėlė dalyvaudami darbo stebėjimo stažuotėse Prancūzijoje, Turkijoje ir Jungtinėje Karalystėje pagal Erasmus+ projektą Nr. 2022-1-LT01-KA121-VET-000053753. Lankydamiesi Prancūzijos ir Jungtinės Karalystės profesinėse mokyklose bei mokymo centruose profesijos mokytojai stebėjo teorijos ir praktikos užsiėmimus, su užsienio kolegomis analizavo stebėtas situacijas ir darbo metodus, pagilino savo profesines žinias. Stažuotėje Turkijoje dalyvavusi Aukštadvario gimnazijos maisto ruošimo srities mokytoja atliko stažuotę viešbučio restorano virtuvėje, kur susipažino su turkiška virtuve, įvairių patiekalų gamybos subtilybėmis, kurias galės perteikti savo vedamų profesijos pamokų metu.

Įvairių profesijų Aukštadvario gimnazijos profesinio mokymo skyriuje besimokantys moksleiviai 2022/2023 mokslo metais dalyvavo profesinės praktikos stažuotėse Maltoje ir Jungtinėje Karalystėje. Stažuočių metu realiose darbinėse situacijose profesijos moksleiviai pagilino profesines kompetencijas ir įgūdžius, stažuodamiesi užsienio įmonėse įgijo realios darbinės patirties bei patobulino užsienio kalbos žinias ir įgūdžius. Profesijos moksleivių ir mokytojų įgyti įgūdžiai bei patobulintos profesinės kvalifikacijos buvo pripažintos kiekvienam išduodant Europass mobilumo dokumentus.

Čekų mokytojai Aukštadvario gimnazijoje

Trakų r. Aukštadvario gimnazija aktyviai dalyvauja tarptautinėse veiklose ne tik siųsdama savo moksleivius ir mokytojus stažuotėms į įvairias ES šalis, bet ir priimdama kolegas iš kitų Europos mokymo institucijų. Gegužės mėnesį Trakų r. Aukštadvario gimnazijoje lankėsi mokytojai iš Čekijos – Obchodní akademie a Hotelová škola Třebíč profesinės mokyklos. Mokytojai iš Čekijos stebėjo Aukštadvario gimnazijos mokytojų vedamas pamokas, susipažino su mokyklos mokymo baze, mokymo metodais. Su kolegomis iš Čekijos buvo abipusiai dalinamasi patirtimi, vyko diskusijos bendrajam ugdymui ir profesiniam mokymui aktualiais klausimais.

Šis straipsnis atspindi tik autoriaus nuomonę, todėl Nacionalinė agentūra ir Europos Komisija negali būti laikomos atsakingomis už jame pateiktą informaciją.

Dalia Mockeliūnienė

Projektų vadovė

Aukštadvario gimnazijos nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite