Dėl energijos tiekėjo kaltės susidariusias nepriemokas bus galima skaičiuoti tik už du mėnesius

Parašyta: 2017-10-23 | Kategorija: Aukštadvaris, Dusmenys, Lentvaris, Naujienos, Onuškis, Paluknys, Politika, Rūdiškės, Senieji Trakai, Tiltai, Trakai |

Seimas po pateikimo pritarė Energetikos ministerijos siūlymui nustatyti, kad nepriemokos už suvartotą energiją, kurios susidarė ne dėl vartotojo, o dėl energijos tiekėjo kaltės, galėtų būti skaičiuojamos ne daugiau nei už du mėnesius, neskaičiuojant delspinigių. Pritarus Energetikos įstatymo pataisoms, nauja tvarka įsigalios nuo gegužės mėnesio.

Seimo Energetikos komisijos pirmininkas
Virgilijus Poderys

Šiuo metu nėra nustatyta vieninga nepriemokų už suvartotą energiją, kurios susidarė dėl energijos tiekėjo kaltės, apskaičiavimo tvarka. Pavyzdžiui, dėl gamtinių dujų tiekėjo kaltės ar apskaitos klaidų susidariusios skolos už suvartotą energiją gali būti išieškomos už 36 mėnesių laikotarpį, šilumos sektoriuje – už 2 mėnesius. Tuo metu elektros sektoriuje tokie laikotarpiai apskritai nėra aiškiai reglamentuoti teisės aktuose.
„Dabar bus nustatyti aiškūs ir protingi terminai, už kuriuos gali būti iš gyventojų išieškotos nepriemokos, atsirasiančios ne dėl jų pačių kaltės“, – sako Seimo Ekonomikos komiteto narys, Energetikos komisijos pirmininkas Virgilijus Poderys.
Naujais Energetikos įstatymo papildymais siekiama užkirsti kelią situacijoms, kai buitiniams vartotojams energijos tiekėjai pateikia sąskaitas už nepagrįstai ilgą laikotarpį, pavyzdžiui, už penkerius metus.
Energetikos įstatymo papildyme nurodoma, kad dėl energetikos įmonės veiksmų ar neveikimo susidariusi nepriemoka už suvartotą energiją vartotojui gali būti skaičiuojama ne daugiau kaip už du mėnesius prieš einamąjį mėnesį, neskaičiuojant delspinigių. O vartotojų permokos energijos tiekėjams už suvartotą energiją ar energijos išteklius bus skaičiuojamos už visą klaidingai skaičiuotą laikotarpį.

LVŽS infocentro inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite