Dėl Lietuvos karaimų religinės bendruomenės prašymo

Parašyta: 2013-11-29 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Teismas, Trakai |
IMG_1044

Seraja Šapšalo karaimų tautos muziejus. Roberto Stanevičiaus nuotr.

Trakų rajono apylinkės teismas išnagrinėjo civilinę bylą pagal pareiškėjo Lietuvos karaimų religinės bendruomenės pareiškimą suinteresuotiems asmenims Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai ir Trakų istorijos muziejui dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo.

Lietuvos karaimų religinė bendruomenė prašė teismo nustatyti juridinę reikšmę turintį faktą, kad Karaimų muziejaus pastatas, esantis Karaimų g. 22, Trakuose, iki 1940 m. liepos 30 d. nuosavybės teise priklausė Lietuvos karaimų religinei bendruomenei; taip pat prašė atnaujinti terminą nuosavybės teises į Karaimų muziejaus pastatą patvirtinantiems dokumentams pateikti Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai.

Teismas, įvertinęs pareiškėjo atstovų, suinteresuotų asmenų ir liudytojų parodymus, byloje pateiktus duomenis ir atsižvelgdamas į teisės aktų reikalavimus konstatavo, kad pareiškėjas Lietuvos karaimų religinė bendruomenė yra Lenkijos karaimų religinės bendruomenės, veikusios Vilniaus krašte, teisių perėmėja ir kad Karaimų muziejaus pastatas priklausė pareiškėjui, kuris šį pastatą pastatė, juo naudojosi ir jį valdė nuosavybės teise iki nacionalizacijos, kai be teisėto pagrindo iš pareiškėjo pastatas buvo paimtas valstybės nuosavybėn.

Teismas Lietuvos karaimų religinės bendruomenės pareiškimą tenkino visiškai – nustatė juridinę reikšmę turintį faktą, kad muziejaus pastatas, esantis Karaimų g. 22, Trakų m., Trakų sen., Trakų r. sav., iki turto nacionalizacijos nuosavybės teise priklausė Lietuvos karaimų religinei bendruomenei. Taip pat teismas atnaujino Lietuvos karaimų religinei bendruomenei terminą nuosavybės teisę patvirtinančių dokumentų pateikimui dėl nekilnojamojo turto – muziejaus pastato, grąžinimo.

Šis teismo sprendimas nėra įsiteisėjęs, gavus Trakų istorijos muziejaus apeliacinį skundą, byla buvo išsiųsta į Vilniaus apygardos teismą, kur bus išnagrinėta apeliacine tvarka.

 

Darius KASPERSKIS,
Trakų rajono apylinkės teismo
teisėjo padėjėjas, atstovas spaudai


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite