Dėl Vilniaus „krašto“ gyventojų surašymo

Parašyta: 2021-01-29 | Kategorija: Komentarai, Naujienos |

LR Seimo Pirmininko Pirmasis Pavaduotojas Jurgis Razma. Nuotr. iš lrs.lt

Žemiau pateikiamas Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Pirmojo Pavaduotojo Jurgio Razmos kreipimosi į Lietuvos Respublikos Vyriausybę tekstas, 2021 m. sausio 26 d. paskelbtas jo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.

… Paskelbta, kad Lietuvos lenkų sąjunga imasi vykdyti Vilniaus krašto gyventojų surašymą, lygiagretų Statistikos departamento pradėtam gyventojų surašymui. Nesunku įžvelgti siekius – tokiu būdu užfiksuoti kuo daugiau lenkų tautybės žmonių. Neatmestina, kad kai kurie į tokį surašymą pakliuvę žmonės gali būti verčiami įrašyti minėtą tautybę nors gal būtų ketinę tautybės nenurodyti ar rašyti kitą tautybę. Žinant, kad svarbiausi administraciniai postai daugelyje Vilniaus krašto savivaldybių priklauso minėtos organizacijos atstovams, nesunku įvertinti, kad žmonėms gali būti sudėtinga nepaklusti tokio surašymo organizatorių siūlymams. Paminėta, kad be apklausos elektroninėmis priemonėmis bus platinamos ir popierinės anketos. Nors skelbiama, kad bus laikomasi karantino reikalavimų, tačiau, kas užtikrins, kad tikrai jų būtų laikomasi? Jau ir dabar Vilniaus apskrities savivaldybėse COVID-19 susirgimų skaičiai yra vieni didžiausių Lietuvoje. Kyla abejonių ir dėl minėtų piliečių asmeninių duomenų rinkimų ir saugojimo teisėtumo. Ar turi teisę visuomeninė organizacija rinkti ir kaupti tokius žmonių asmeninius duomenis? Kas gali užtikrinti, kad surinkti gyventojų duomenys nebus pakeisti, kad jais nebus manipuliuojama, kad nebus bandoma sukelti abejonių dėl Statistikos departamento surinktų duomenų patikimumo?

Tikiuosi, kad Vyriausybėje bus išsiaiškinta dėl minimo Lietuvos lenkų sąjungos gyventojų surašymo teisėtumo ir prireikus bus imamasi veiksmų jam sustabdyti.

Jurgis RAZMA, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininko Pirmasis Pavaduotojas

Šaltinis – Jurgio Razmos paskyra socialiniame tinkle „Facebook“, <https://www.facebook.com/jurgis.razma/posts/10224661544876847>


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite