Didžiausios klaidos, kurias žmonės daro sporto salėje

Parašyta: 2022-10-26 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sportas, Sveikata, Trakai |

Pastaruoju metu sveikatingumas išgyvena aukso amžių. Žmonės vis daugiau dėmesio pradeda skirti sveikai mitybai, sportui bei subalansuotam režimui pasiekti. Tarp įvairiausio amžiaus žmonių itin populiarios yra treniruotės sporto salėje: visko po vienu stogu konceptas padeda pasiekti puikių rezultatų, o ir pačių klubų yra tiek daug, kad jie pasiekiami praktiškai kiekvienam mieste gyvenančiam žmogui.

Visgi sertifikuoti treneriai prasitaria, kad daugelis žmonių sporto salėje daro nemažai kritinių klaidų net nesusimąstydami, kaip tai gali paveikti jų sveikatą. Kokios jos – apie viską šiame straipsnyje.

Prieš treniruotę neatliekamas apšilimas

Daugelis žmonių tik atėję į sporto salę iškart puola kilnoti sunkius svorius. Visgi specialistai įspėja, jog taip daryti negalima, o tinkamas apšilimas yra būtinas prieš bet kokią treniruotę.

Ir visiškai nesvarbu, kokią treniruotę planuojate atlikti: kardio ar jėgos, tik atėjus į salę svarbu apšilti. Tai gali būti lengvas 10 minučių prasibėgimas, šokinėjimas per virvutę ar tiesiog greitas ėjimas. Taip pat labai naudingi yra įvairūs tempimo pratimai. Taip apšilę galėsite ramia širdimi pradėti treniruotę.

Kilnojami per sunkūs svoriai

Nors daugeliui atrodo, kad akivaizdiems rezultatams pasiekti reikia kilnoti kuo sunkesnius svorius, tai yra mitas. Kaip teigia treneriai, stumti save iš komforto zonos sporte yra sveikintina, tačiau kilnojant svorius salėje atsiranda labai slidi riba tarp to, kas yra naudinga, ir to, kas gali negrįžtamai pakenkti sveikatai. Todėl jėgos sportu rekomenduojama užsiimti tik su kompetentingo trenerio priežiūra, kuris nustatys jums tinkamiausią svorį ir paaiškins, kaip taisyklingai atlikti vieną ar kitą pratimą. Prisiminkite, svarbiausia, yra ne svorio sunkumas, bet atliekamo pratimo technika.

Sportuojama jaučiant didelį alkį

Prieš pradedant treniruotę, itin svarbu būti tinkamai pasisotinus, net jeigu jūsų tikslas yra numesti svorio. Priešingu atveju, kai mityba yra netinkama ir esate peralkę, tai gali turėti neigiamos įtakos treniruotės efektyvumui ir jūsų progresui, nes kūnui paprasčiausiai neužteks jėgų.

Mityba yra atskiras pasaulis, kurį geriau pažinti jums padės mitybos specialistas arba treneris. Tyrimų metu nustatyta, kad valgant maistą, kuriuose yra sveikųjų angliavandenių, akivaizdžiai gerėja treniruotės rezultatai bei ištvermė, intensyvumas. Tačiau labai svarbu nepersivalgyti prieš pat treniruotę, todėl rekomenduojama visavertį maistą, kuriame yra angliavandenių, baltymų ir riebalų, valgyti likus 2-3 valandoms iki sporto.

Per trumpos arba per ilgos poilsio pertraukėlės

Tinkamos trukmės poilsio pertraukėlės tarp pratimų yra būtinos norint pasiekti maksimalių rezultatų. Tiesa, treneriai pastebi, kad žmonės ilsisi arba per trumpai, arba per ilgai, arba pertraukas išnaudoja netikslingai – pavyzdžiui, kalbėdamiesi su draugu.

Jeigu tarp pratimų imatės pašalinių veiklų – kalbatės telefonu arba bendraujate su draugu, tai nepadeda išlaikyti tinkamo intensyvumo ir susikaupimo, reikalingo produktyviam sportui.

Kita vertus, per mažai ilsėtis taip pat yra žalinga. Jeigu jūsų kūnas neatsigaus po patirto krūvio, kitos pratimų sesijos metu, jums paprasčiausiai pritrūks jėgų tinkamai sportuoti.

Geriama neužtektinai vandens

Vanduo yra svarbus kiekvieno žmogaus kasdienybės elementas. Tačiau kai sportuojame jo reikšmė pasidaro dar didesnė. Besitreniruojantys sporto salėje žmonės daug prakaituoja, todėl negeriant užtektinai vandens gali ištikti dehidratacija, kuri gali ne tik sumažina efektyvumą treniruotės metu, bet ir sukelia daug sveikatos problemų.

Norint užtikrinti optimalų suvartojamo vandens kiekį, itin svarbu su savimi turėti specialiai sportui skirta gertuvę. Renkantis ją būtina atsižvelgti į medžiagą, iš kurios gertuvė pagaminta, talpą, bei užsukimo mechanizmą – jis turi būti sandarus, tačiau lengvai atkemšamas/atsukamas, kadangi norėsite atsigaivinti sportuodami.

Dėvima nepatogi apranga ir avalynė

Einant į sporto salę itin svarbu pasirūpinti tinkama avalyne bei apranga. Daugelis žmonių sporto bateliams neskiria didelio dėmesio, tačiau tai yra privaloma ne tik komfortui pasiekti, bet ir jūsų sveikatai užtikrinti.

Netinkami batai gali nutrinti pūsles, pažeisti kojų nagus, nulemti netaisyklingą kojų padėti. Todėl rinkdamiesi avalynę atkreipkite dėmesį į tai, koks yra sportinių batelių padas – jis neturėtų būti kietas, sunkus. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą dydį, kad siekiant maksimalių rezultatų, jūsų dėmesio neblaškytų pėdų skausmas dėl per mažų batų.

Kalbant apie aprangą, rinkitės specialiai sportui pritaikytus audinius, kurių ypatinga kūrimo technologija sugeria prakaitą ir leidžia jums jaustis komfortiškai visos treniruotės metu. Taip pat svarbu atsižvelgti į tai, kad medžiaga būtų nesudėtingai skalbiama skalbimo mašinoje bei džiovinama džiovyklėje. Kadangi tai teks daryti po kiekvienos treniruotės, audinys turėtų būti patvarus.

Be to, rinkitės tokio dizaino drabužius, su kuriais jausitės komfortiškai. Ne visi sporto salėje privalo apsinuoginti ir dėvėti aptemptus rūbus, kitiems norisi laisvesnių drabužių – ir tai nėra nieko blogo.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite