Edita Rudelienė. Svarbiausi praeitos savaitės darbai

Parašyta: 2022-05-20 | Kategorija: Komentarai, Politika, Trakai |

LR Seimo narė Edita Rudelienė. Olgos Posaškovos nuotr.

Praėjusią savaitę pradėjau susitikimu Prezidentūroje, kuriame su kitais frakcijų atstovais, Švietimo, mokslo ir sporto ministre aptarėme vykdomą mokyklų tinklo pertvarką. Šiuo metu pagal reformą numatoma atsisakyti jungtinių 5–8 klasių, mažiau nei 60 mokinių turinčių mokyklų sujungimo bei III–IV gimnazijos klasių formavimo, kad mokiniai galėtų laisvai rinktis norimus dalykus.

Svarbu, kad visiems vaikams būtų suteikiamos vienodos dalykų pasirinkimo galimybės. Būtina užtikrinti ugdymo kokybę, tobulinti mokytojų kompetencijas ir mokyklas iš tiesų pritaikyti įvairių gebėjimų ir poreikių vaikams!

  • Gegužės 10 d. Seimo posėdyje priėmėme garbingą svečią – Ukrainos Aukščiausiosios Rados vicepirmininkę Oleną Kondratiuk, kuri į Parlamentą kreipėsi tikėdamasi, kad ukrainiečių kalba artimoje ateityje taps viena iš oficialių Europos Sąjungos kalbų.

Tądien su kolegomis Seime vienbalsiai pripažinome Rusijos vykdomą karą prieš Ukrainą ukrainiečių tautos genocidu, pasmerkdami Rusijos sąmoningus karinius veiksmus prieš taikius Ukrainos piliečius.

  • Taip pat vienbalsiai priėmėme rezoliuciją, kuria išreiškėme palaikymą Suomijos ir Švedijos narystei NATO. Šios valstybės yra pajėgios vykdyti narystės įsipareigojimus ir atitinka visus valstybėms narėms keliamus reikalavimus, todėl tikimės greito ir sklandaus jų įstojimo proceso.
  • Seime pateiktas Vietos savivaldos įstatymo projektas, kurio bendraautorė esu ir aš. Šio įstatymo projekto esmė – nustatyti ateities savivaldos modelį. Tikiuosi, kad priimant Vietos savivaldos įstatymo pataisas dėl mero funkcijų nebus ypatingų pakeitimų nuo pirminio pateikto įstatymo projekto.

Mano mintis apie tolesnį mero funkcijų apibrėžimą galite skaityti – https://bit.ly/3K3cMrm

  • Gegužės 11 d. po komiteto bei komisijos posėdžių LRLS frakcijoje susitikome su verslo konfederacijos atstovais. Aptarėme gyventojams svarbias problemas, tai: daugiabučių renovacijos, verslo sąlygų gerinimo, mokesčių, tabako žalos mažinimo, atsiskaitymų grynaisiais ir veterinarinių vaistų pardavimo klausimus.
  • Darbo savaitės pabaigoje kartu su meru Andriumi Šatevičiumi ir liberalais iš Kupiškio aptarėme Trakiečio kortelės privalumus, galimą savivaldos veiklos modelį, merų funkcijas ir artėjančius savivaldos rinkimus.

Tarp gausybės darbų visuomet labai smagu sulaukti lankytojų. Praeitą savaitę Seime priėmiau Trakų miesto partnerio Šionebeko atstovus ir Trakų policijos komisariato vadovą Sigitą Šemį su komanda.

Edita RUDELIENĖ,

LR Seimo narė

Užs. Nr. 346

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite