Edita Rudelienė. Trumpesnė darbo savaitė šeimoms su mažamečiais vaikais

Parašyta: 2022-02-04 | Kategorija: Lietuva, Naujienos, Politika, Trakai |

Seimo narė Edita Rudelienė. O. Posaškovos nuotr.

Dėl didžiulio užimtumo, šeimos skiria per mažai laiko savo mažiesiems. Viena iš LR Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen Šeimų paketo iniciatyva – 4 dienų darbo savaitė tėvams su mažamečiais vaikais artėja prie įgyvendinimo.

Pirmininkės ir Liberalų sąjūdžio frakcijos narių teikta Darbo kodekso pataisa sulaukė pritarimo Seimo Biudžeto ir finansų komitete (https://bit.ly/3L3JQl6).

Pataisoje siūloma numatyti galimybę valstybės ir savivaldybių įmonių bei įstaigų darbuotojams, auginantiems vaikus iki trejų metų, dirbti keturias dienas, arba 32 valandas per savaitę, mokant vidutinį darbo užmokestį. Trumpesnė darbo savaitė būtų taikoma vienam iš tėvų, įtėvių arba globėjų. Jeigu jie į darbo rinką grįš anksčiau negu po dvejų metų, jie turėtų atsisakyti vaiko priežiūros išmokos. Trumpesnė, keturių dienų darbo savaitė bandoma liberalo, aplinkos ministras Simonas Gentvilo vadovaujamoje ministerijoje.

Šeimų pakete taip pat siūloma įrengti „vaikų kambarius“ įstaigose ar institucijose, kuriose yra 100 ir daugiau darbuotojų, „šeimų darželių“ steigimas, inicijuojamos pagalbinio apvaisinimo įstatymo pataisos bei persekiojimo įstatymas, siekiant apsaugoti aukas nuo smurtautojų persekiojimo.

LR Seimo narė Edita Rudelienė

Užs.nr.120


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite