Edukacija „Staltiesėlių gamyba“ su Margarita Rajeckiene

Parašyta: 2023-12-01 | Kategorija: Karaimai, Naujienos, Rūdiškės |

Minint akciją „Suaugusiųjų mokymosi savaitė 2023“ Rūdiškių biblioteka pakvietė savo lankytojus į edukaciją, kuria buvo norima parodyti suaugusiųjų mokymosi galimybes, skatinti tvariai gyventi, mokytis būti atviram, ieškoti naujų idėjų ir jas įgyvendinti savo aplinkoje.

Margarita Rajeckienė

Pasidalyti tokiomis idėjomis į biblioteką atvyko Trakų krašto tradicinių amatų centro edukatorė Margarita Rajeckienė. Ji ne tik kepa skanius kibinus, bet ir prikelia naujam gyvenimui, atrodo, jau niekam nereikalingus daiktus.

Polinkį gaminti ir kurti rankdarbius ji atsinešė iš savo šeimos. Darbščios karaimų moterys iš kartos į kartą perduodavo savo žinias ir įgūdžius. Vėliau nuolat užsiimdama įvairiomis veiklomis Margarita tuos įgūdžius tobulino, lankė skiautinių meno kursus. Atėjusieji turėjo progą pasigėrėti keliais viešnios darbais ir edukacijos metu. Žinodami Margaritos pomėgį, kūrybinėmis medžiagomis ją dažniausiai aprūpina draugai ir kolegos. Susikaupę namuose  ir paskutines dienas skaičiuojantys daiktai, atsidūrę Margaritos rankose, įgauna naują ir visiškai kitos paskirties gyvenimą – seni džinsai virsta madingu krepšiu, nenešiojami drabužiai – skiautinių raštais, o užuolaidos – daugkartiniais pirkinių maišeliais. Visko ir neišvardinsi, daug įvairiausių idėjų galima rasti jos kūryboje.

Na, o bibliotekoje susirinkę dalyviai, pasitelkę fantaziją, panaudotus siūlus ir statybinį tinklą, kartu su Margarita mokėsi specifinės nėrimo technikos ir gamino staltiesėles.

Džiaugiamės susipažinę su Margarita Rajeckiene. Tokie susitikimai skatina žmonių sąmoningumą, ragina juos saugoti mus visus supančią gamtą, pažvelgti į nenaudojamus daiktus kitaip ir pagalvoti, kaip juos būtų galima panaudoti kūrybiškai ir be didelių investicijų pasigaminti praktiškus bei funkcionalius daiktus.

 

Nijolė Zaveckienė,

Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių padalinio vyresnioji bibliotekininkė


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite