Grendavė: pati mažiausia rajono seniūnija, bet veikli ir gyvybinga

Parašyta: 2023-01-20 | Kategorija: Grendavė, Naujienos, Savivaldybė, Seniūnijos, Trakai |

 

Kuo gyvena Grendavės seniūnijos žmonės, kaip per metus pasikeitė jos gyvenamoji aplinka, domėjosi seniūnijoje apsilankę ir su gyventojais susitikę rajono savivaldybės vadovai

Pati mažiausia rajono seniūnija, bet veikli ir gyvybinga – taip būtų galima apibūdinti Grendavės seniūnijos bendruomenės gyvenimą. Šių metų sausio duomenimis, seniūnijoje gyvenamąją vietą yra deklaravę 514 gyventojų.

 Kuo gyvena šios nedidelės seniūnijos žmonės, kaip per metus pasikeitė jos gyvenamoji aplinka, ties kokia veikla bus susitelkta ateityje, sausio 17 dieną Grendavėje domėjosi ir išgirdo rajono savivaldybės vadovai. Grendavėje lankėsi ir su bendruomenės nariais susitiko rajono savivaldybės meras Andrius Šatevičius, mero patarėja Evelina Kislych-Šochienė, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Abucevičienė, direktorės pavaduotoja Dovilė Daudaitė, savivaldybės tarybos nariai Inesa Židonytė, Rolandas Paškonis. Grendavėje lankėsi ir Seimo narė Edita Rudelienė.

Apie seniūnijos veiklą, iššūkius bei lūkesčius pasidalijo Grendavės seniūnijos seniūnas Saulius Janulevičius.

Grendavė, jos apylinkės  yra dosniai gamtos apdovanotos grožiu, vaizdingumu. Ją garsina ir prieš keliolika metų įrengtas paplūdimys, tapęs ne tik populiaria poilsio, bet ir įvairių renginių, susibūrimų  vieta. Tad Grendavės paplūdimio prie Vilkokšnio ežero infrastruktūros atnaujinimas buvo ir lauktas, ir reikalingas. Buvo  pastatytos sūpynės krante bei vandenyje, pakabinti hamakai, atnaujinta tinklinio aikštelė.

Atlikta ir daugiau gerinimo darbų: Grendavės seniūnijos teritorijoje įrengtas teritorijos apšvietimas, atnaujintas šalia seniūnijos esantis takas, atnaujinta seniūnijos renginių salė, remontuotas seniūnijos stogas. Be to, seniūnijos teritorijoje buvo šienaujami kelkraščiai, genėjamos ir išvežamos medžių šakos, buvo tvarkomi visuomeninės  paskirties sklypai. Buvo prižiūrimos, šienaujamos teritorijos prie Panošiškių kaimo koplytėlės, Saloviškių pilkapynų ir Žuklijų piliakalnio, prižiūrėtos ir sutvarkytos 8 seniūnijos teritorijoje esančios kapinės, įrengti nauji vartai Grendavės kapinėse.

Iš seniūnijos gyventojų surinkta ir išvežta bemaž 47 tonos stambiagabaričių atliekų. Per aplinkos tvarkymo akciją „Darom“ buvo tvarkomas Grendavės kaimo paplūdimys prie Vilkokšnio ežero, Grendavės kaime esantis parkelis. Gėlių sodinukais apsodinta ir prižiūrėta seniūnijos teritorija, pagaminti vazonai puošė Grendavės kaimo gatves, šalia seniūnijos pradėtas sodinti rožynas.

Seniūnijos gyventojams visada yra svarbi vietinės reikšmės kelių priežiūra. Buvo išlyginta ir žvyruota 108 km seniūnijos kelių, bendra darbų vertė – beveik 54 tūkst. eurų. Išasfaltuota beveik 300 metrų gatvės Žydkaimio kaime, tam panaudota per 39 tūkst. eurų. Buvo pilamas smėlio ir žvyro mišinys kelyje Gruožninkai – Smaliai – Spenglininkai, Antakalnio, Kazokiškių kaimuose, Grendavės Malūno ir Kalno gatvėse. Asfaltbetoniu buvo užtaisyta 113 kv. metrų duobėtų paviršių, seniūnijos teritorijoje įrengti du kelio ženklai.

Grendavės seniūnijoje veikia bendruomenė „Žiburys“, pernai įgyvendinusi projektą, skatinusį socialinę veiklą bei jos įvairinimą. Seniūnijos gyventojai visada laukia kultūrinės veiklos renginių, kurie pernai keitė vienas kitą. Buvo paminėtos visos valstybinės šventės, Valstybės dieną ant Žuklijų piliakalnio tradiciškai sugiedota Tautinė giesmė, didelio dėmesio sulaukė Joninės, Grendavės ralis , V. Aliukonės meno darbų paroda ir kt. renginiai. Grendaviškiai noriai įsijungia ir į kaimynų bei Trakuose vykstančius kultūros renginius bei iniciatyvas.

Trakų rajono savivaldybės informacija

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite