Į Nerį bus įžuvinta 50 tūkst. unguriukų

Parašyta: 2022-04-14 | Kategorija: Gamta, Lietuva, Naujienos, Trakai, Žemės Ūkis |

Unguriukų įveisime penktadienį dalyvaus žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas, Žuvininkystės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos Žuvivaisos departamento darbuotojai ir Kaišiadorių r. Žaslių pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Vasario pradžioje 600 kg šių vertingų žuvų specialiose dėžėse atgabenta iš Prancūzijos, palaikant 5–7 laipsnių temperatūrą. Lietuvoje jie buvo laikomi karantine ir paauginti Žuvininkystės tarnybos Žuvivaisos departamento Pietų regiono padalinyje.

Apie 1,7 mln. paaugintų, vidutiniškai 1,5–2 g sveriančių unguriukų planuojama išleisti į 82 vandens telkinius visoje šalyje. Daugiausiai jų planuojama išleisti Rytų Lietuvos ežeruose, kadangi iš jų į jūrą migruojantys unguriai savo kelyje patiria mažesnį neigiamą žmonių veiklos poveikį. O dalis šio rekordinio kiekio žuvų jauniklių bus paleisti į upes.

Europinis ungurys (Anguilla anguilla L.) – tai vertinga, plėšri, dugninė žuvis, mėgstanti slėptis dumble, prie akmenų, medžių šaknų, nuskendusių šakų. Per metus ungurių svoris padidėja 2–3 kartus. Dažniausiai sugaunami 0,2–1,5 kg, tačiau gali užaugti iki 1,2 m ilgio ir 3 kg svorio. 7–10 m., o kartais ir 13–20 metų subrendę unguriai neršti plaukia į Sargaso jūrą, Atlanto vandenyne. Kelionė trunka apie metus. Po neršto žuvis miršta, o palikuonys Europą pasiekia su Golfo srove.

Ungurių lytis susiformuoja jiems pasiekus 50 g svorio. Patelės užauga iki 3 kg, o patinėliai retai kada siekia 300 g.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite