Iš kartos į kartą ugdytas pagarbus požiūris į kiekvieną žmogų

Parašyta: 2023-03-10 | Kategorija: Naujienos, Politika, Rinkimai, Savivaldybė, Trakai |

Brangiausia dovana – šeima

Gimiau ir užaugau Lentvaryje. Mano visa šeima – tėtis Žydrūnas, mama Svetlana ir seneliai Galina ir Borisas, Elena ir Viktoras – lentvariečiai. Būtent šiame mieste prasidėjo ir mano profesinė kelionė bei karjera.

Baigiau Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnaziją, vėliau – specialiosios pedagogikos bei verslo vadybos ir administravimo, finansų studijas. Mano profesinis spektras labai platus – daug metų dirbau socialinio darbo, jaunimo politikos srityse, vadovavau Trakų rajono pedagoginei psichologinei tarnybai, vėliau – savivaldybės administracijai. Pelnęs gyventojų pasitikėjimą, buvau išrinktas Trakų rajono savivaldybės meru. Mano tikslas buvo ir yra dirbti Trakų rajone ir jo žmonėms. Matau tame didžiulę prasmę.

Andrius su mama Svetlana

Mano gyvenimą ir profesinį kelią formavo šeima, kurioje daug dėmesio buvo skiriama asmenybės ugdymui ir pagarbiam požiūriui į supančią aplinką. Mama Svetlana dirba Senųjų Trakų lopšelyje-darželyje, Lentvario Motiejaus Šimelionio gimnazijoje, ji visuomet pasižymėjo darbštumu, energija, pasiaukojimu bei atsidavimu savo darbui ir šeimai. Šias savybes stengiuosi puoselėti ir savo šeimoje bei skiepyti savo sūnui Aretui. Abu mano seneliai visą savo gyvenimą dirbo Lentvaryje. Mamos tėtis Borisas Rumiancevas ilgus metus dirbo „Kaitroje“, o kitas senelis Viktoras Šatevičius – Lentvario kilimų fabrike. Savo senelių patarimus vertinu kaip didžiausią dovaną, jų išmintis bei gyvenimo patirtis yra neįkainojamas turtas. Visgi man brangiausia dovana yra šeima – žmona Eimantė bei sūnus Aretas, be jų neįsivaizduoju savo kasdienybės. Žmona Eimantė yra pedagogė, dirba Vilniaus Valdorfo mokykloje lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja.

Seneliai Galina ir Borisas Rumiancevai

Laisvalaikiu sportuoju, daug skaitau. Mūsų namų bibliotekoje – dalykinė literatūra – knygos apie asmeninį tobulėjimą, visuomenę, politiką, verslą, finansus. Kalbant apie sportą, mano stip­rybė yra kontaktinis sportas –
boksas.

Ką laikau didžiausiu savo pasiekimu dirbant meru? Neminint itin reikšmingų įgyvendintų ir įgyvendinamų infrastruktūros projektų, didžiausias pasiekimas – bent iš dalies pakeistas požiūris į savivaldą ir pradėtas kitoks bendravimas su gyventojais. Esu įsitikinęs, jog politikas, vadovas privalo nuolat bendrauti su visuomene, jausti rajono pulsą. Teikiu pirmenybę gyviems pokalbiams, diskusijoms, problemų sprendimui kartu ir neįsivaizduoju kitokio bendravimo. Drauge su gyventojais pradėjome daugybę darbų, kuriuos kartu su komanda pavyko įveikti. Tai yra didžiulis pasiekimas.

Į rinkimus ėjau ne su pažadais, o su įsipareigojimais, kurių didžiąją dalį jau pavyko įgyvendinti. Sudarėme dar daugiau galimybių jaunoms šeimoms, geresnes sąlygas keliauti, leisti laisvalaikį mūsų rajone, išplėtėme sveikatos ir socialinių paslaugų spektrą ir padidinome jų prieinamumą. Dar būdamas Trakų rajono savivaldybės tarybos nariu, vėliau – ir administracijos direktoriumi, sakiau, kad turime siekti efektyvesnės savivaldybės įmonių veiklos. Džiugu, kad pagaliau pavyko įgyvendinti šį siekį – sujungėme dvi uždarąsias akcines bendroves – UAB „Trakų paslaugos“ sėkmingai perėmė UAB „Trakų autobusai“ funkcijas. Nuo šiol tiek aplinkos tvarkymo ir valymo, tiek keleivių vežimo klausimais rūpinsis viena savivaldybės uždaroji akcinė bendrovė.

Su seneliais Elena ir Viktoru Šatevičiais

Kokius matau iššūkius ar prob­lemas, kurias būtina išspręsti mūsų savivaldybėje? Neneigsiu, esminė problema – per mažas valstybės institucijų dėmesys Trakams, Lietuvos vizitinei kortelei. Esame kurortinė teritorija, miestas šalia sostinės, todėl susiduriame su iššūkiais. Savivaldybės priklausymas Vilniaus regionui lemia mažesnį nei turėtume gauti europinį finansavimą, tad sieksiu Trakams specialaus statuso.

Su kokiais įsipareigojimais gyventojams dalyvauju šiuose rinkimuose? Trakų rajonas – unikali ir išskirtinė savivaldybė, todėl būtina išsaugoti pagarbą mūsų krašto unikalumui, o drauge ir padėti jam augti. Nuo to neatsiejamas šiuolaikiškumas, inovacijos ir tvirtas požiūris į europietiškas iniciatyvas. Trakų rajono gyventojai turi jausti komfortą ir saugumą. Todėl, be kiekvienam prieinamų, šiuolaikiškų ir kokybiškų socialinių, sveikatos, švietimo, kultūros paslaugų užtikrinimo ir jų efektyvumo didinimo, sieksiu dar didesnių investicijų į didžiuosius miestus, rajono centrą bei mažesnes Aukštadvario, Rūdiškių, Onuškio, Senųjų Trakų, Paluknio, Grendavės seniūnijas. Kiekviena iš mūsų seniūnijų yra unikali, todėl turime išryškinti jų išskirtinumą. Taip pat – iki šiol uždarų erdvių grąžinimo gyventojams, dar daugiau naujų miesto parkų, rekreacinių, poilsio ir laisvalaikio erdvių rajone sukūrimo. Šiuo metu ypač svarbi atsinaujinančios energetikos plėtra – savivaldybės energetinė nepriklausomybė, kuri prisidėtų prie išlaidų mažinimo. Na, ir žinoma, tam, kad sėkmingai gyvuotume, ne ką mažiau svarbios verslo kūrimuisi ir plėtrai palankios sąlygos ir jų užtikrinimas.

Esu meras, kuris veikia ir yra pasiruošęs toliau dirbti gyventojams čia ir dabar.

Dėkoju kiekvienam už atiduotą man balsą mero rinkimuose, už Jūsų pasitikėjimą ir tikėjimą manimi. Dėkoju savo komandai, kuri daug ir neskaičiuodama valandų dirbo, dirba ir dirbs Jums, mūsų mylimam Trakų rajonui! Atskira padėka mano šeimai – už nuoširdų palaikymą, supratingumą, rūpestį ir pagalbą.

 

Kovo 19 d. –  antrasis mero rinkimų turas!  Prašau Jūsų palaikymo!

 

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Trakų rajono rinkimų apygardoje Nr. 52 kandidatų sąrašo PK sąskaitos. Užs. Nr. 174


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite