Istorijos įdomybės apie kvepalus. To Jūs dar nežinojote

Parašyta: 2019-04-25 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Kvepalai daugeliui įprasta kasdienybės dalis. Dažnas kvėpinasi ne tik kaskart išėjęs iš namų, tačiau net ir būdamas juose, kadangi noriai maloniai kvepėti. Ne tik dėl kitų, tačiau ir dėl savęs.

Kasdieniniai Gucci kvepalai labai maloniai veikia žmogaus uoslę, tačiau ar kada nors pagalvojote, kaip kvepalai atsirado ir kiek šimtmečių jie turėjo evoliucionuoti, kad šiuo metu galėtumėte kiekvieną dieną mėgautis aromatingais kvepalais, kurie ant mūsų odos išlieka visą parą ir ilgiau?

Jūsų dėmesiui atskleisime kelis įdomius faktus apie kvepalus.

Kvepalų gimtinė – senovės Egiptas

Nors apie kvepalų kilmę kalbama labai daug ir egzistuoja labai daug teorijų, tačiau daugelis istorikų ir parfumerių sutinka, kad patys pirmieji kvepalai buvo naudojami jau senovės Egipto laikais, taip pat, Mesopotamijoje ir kvapningoje Persijoje. Pačia pirma kvepalų išradėja tituluojama chemikė Tapputi. Tiesa, anksčiau kvepalai buvo naudojami ne tik kaip gero skonio ženklas, tačiau kaip ritualams skirta priemonė, kuri apsvaigindavo žmones ir taip sukeldavo įvairias haliucinacijas. Štai Persijoje kvepalai taip pat buvo siejami ir su politine galia, kadangi kvėpintis sau leisti galėjo tik patys turtingiausi ir tuo pačiu galingiausi. Kuomet XII amžiuje kvepalai pasiekė Paryžių – jie tapo kiekvienos moters must have ir išplito po visą pasaulį.

Kvepalų variacijos ir ko anksčiau norėjo žmonės?

Anksčiau kvepalų pasirinkimas buvo toks pat platus kaip ir dabar. Tiesa, skyrėsi ne pagal individualaus žmogaus poreikius, tačiau tautomis, regionais, kadangi varijavo žaliavos iš kurių kvepalai buvo gaminami. Žinoma, svarbios buvo mados ir tendencijos.

Vengrijoje atsirado aiškus šiuolaikinių kvepalų prototipas, kuris buvo kurtas derinant aliejų su alkoholiu. Kvepalai buvo kurti Vengrijos karalienei Elžbietai ir būtent nuo jos jie pradėjo plisti kaip aukštuomenės simbolis.

Prabanga kvepiantys kvepalai…

Šiuo metu kvepalų pasirinkimas tikrai labai platus: galima rasti ir pigiai kainuojančių, ir brangiau žinomų prekinių vardų, kaip kad Gucci. Dažnai kainą lemia komponentai, kurie dedami į kvepalus. Žinoma, brangiausi tie, kuriems pagaminti naudojami natūralūs ingredientai, kuriuos sunku išgauti. Patys brangiausiai kvepalai būna tie, kurių sudėtyje yra jazminų, taip pat, brangiai kainuos ir tie, kuriuose yra Bulgarijos rožės aliejus, muskusas. Pats brangiausias kvepalų ingredientas – pilkoji ambra, kuri susidaro kašaloto žarnyne. Įsivaizduokite, kaip sunku išgauti!

Kadangi kvepalų aromatų pasirinkimas labai platus – kiekvienas gali rasti tokius, kurie jam labiausiai tinka. Paieškos dažniausiai užtrunka, tačiau radus savo kvapą juo galėsite mėgautis visą gyvenimą.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite