„Įvykis, kurio negalima pamiršti“

Parašyta: 2014-08-22 | Kategorija: Karaimai |
Prisiminimais dalijasi maskvietis  A. Sachajus, apsilankęs Trakuose  po 25-erių metų

Prisiminimais dalijasi maskvietis
A. Sachajus, apsilankęs Trakuose
po 25-erių metų

Taip buvo pavadintas Trakų karaimų mokykloje rugpjūčio 14 dieną surengtas vakaras, skirtas prisiminti prieš 25-erius metus  Trakuose vykusią tarptautinę karaimų sueigą, kurią rengė 1988m. susikūrusi Lietuvos karaimų kultūros rėmimo grupė. Būtent šis jubiliejus paskatino surengti parodą „Karaimų darbai ir sukaktys: 1904-2014“, kuri buvo atidaryta Trakų istorijos muziejuje liepos 10d. ir kurią dar galima aplankyti iki rugpjūčio 31d, prisimenant darbus, nuveiktus per 25-erius karaimų tautinio atgimimo metus.
Vakarą, skirtą prisiminti tą nepamirštamą įvykį, vedė tarptautinės sueigos organizacinio komiteto, vadovaujamo Marko Lavrinovičiaus (1938-2011), narė Ina Lavrinovič. Ji pasakojo apie organizacinio komiteto veiklą kviečiant karaimus iš įvairių valstybių, apie renginius, kurie sueigos metu vyko, apie susitikimus ir nuoširdų visų dalyvių bendravimą. Vakaro metu taip pat buvo parodyta filmuota dokumentinė medžiaga, kurioje užfiksuoti pagrindiniai sueigos momentai – svečių atvykimas, pamaldos kenesoje, konferencija, koncertas, vakaronė, ekskursija į Trakų pilies muziejų.
Gausiai susirinkę į prisiminimų vakarą Vilniaus, Trakų ir Panevėžio karaimai –  ir tie, kurie prieš 25-erius metus dalyvavo renginiuose, ir jaunimas, apie sueigą girdėjęs tik iš vyresniosios kartos,  – giliai susijaudinę klausėsi Inos pasakojimo, žiūrėjo filmą bei nedidelę anų įvykių rekvizitų bei spaudos parodėlę. Inos Lavrinovič pasakojimą papildė svečias iš Maskvos Aleksandras Šachajus,  prieš 25-erius metus atvykęs į sueigą drauge su tėvais, organizacinio komiteto narė Emilija Lavrinovič, sueigos dalyvis Romualdas Špakovskis. Laikas, praėjęs nuo to įvykio, ištrynė kai kurias renginio detales, tad vakaro dalyviai dėkingi jo rengėjams, kad suteikė galimybę prisiminti ir vėl išgyventi tai, kas brangu ir svarbu, pagerbti atminimą žmonių, pasišventusių karaimų bendruomenės tautinio gyvenimo atgaivinimui, ir jau, deja, iškeliavusių anapilin.
Plačiau apie sueigą, jos reikšmę ir kitus Lietuvos karaimų kultūros bendrijos darbus skaitykite Halinos Kobeckaitės straipsniuose „25-eri karaimų tautinio atgimimo metai“, kurie bus spausdinami „Trakų žemėje“.

„Trakų žemės“ inform.
H. Kobeckaitės nuotr.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite