Įžanginė socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programa

Parašyta: 2017-01-11 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

IMG_3571

Socialinis darbas – visuomenėje atlieka itin svarbią funkciją – įgalina žmones savarankiškai  įveikti sunkumus,didina jų ir visuomenės institucijų socialinę atsakomybę, prisideda prie visuomenės gerovės kūrimo ir žmogaus teisių užtikrinimo.

Trakų neįgaliųjų užimtumo centre įsteigtas socialinio darbo metodikos centras, kuris organizavo kvalifikacijos kėlimo kursus: „Įžanginė socialinio darbuotojo padėjėjo mokymo programa“. Paskaitas skaitė lektoriai A. Kandratavičienė, socialinių mokslų daktarė; J. Norinkevičius, socialinio darbo magistras; I. Veromejienė, socialinio darbo bakalauras; J. Kmieliauskienė, taikomosios fizinės veiklos bakalauras, turintys didelę socialinio darbo patirtį.

Mokymų meu įgijome žinių apie teisės aktus, reglamentuojančius socialinio darbuotojo padėjėjo darbo specifiką, praplėtėme gebėjimus atpažinti, analizuoti ir  vertinti socialines paslaugas gaunančių asmenų poreikius, įgijome komunikacinių ir situacijos valdymo įgūdžių, praplėtėme darbo su įvairaus amžiaus bei skirtingus poreikius turinčiais klientais kompetencijas.

Mokymų organizatoriai suteikė  mums galimybę apsilankyti Neįgaliųjų reikalų departamente prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Jo direktorė A.Kandratavičienė supažindino su savo darbu, pasidalijo mintimis apie numatomus pokyčius neįgaliųjų integravimo į visuomenę srityje, apie paslaugų, teikiamų neįgaliesiems, kokybės gerinimą. Direktorė papasakojo apie tai, kaip Lietuvai sekasi įgyvendinti Jungtinių Tautų  Neįgaliųjų teisių konvenciją. A.Kandratavičienė pabrėžė, kad Lietuva dar ne viską padarė, siekdama įgyvendinti neįgaliųjų poreikius, yra įsisenėjusių problemų, kurias sprendžiant prireiks ir didesnių finansinių galimybių ir naujo požiūrio į neįgaliuosius.

Paskutinę mokymų dieną buvo organizuota išvyka į Valakupių reabilitacijos centrą. Tai didžiausias profesinės reabilitacijos centras Lietuvoje. Centras padeda neįgaliesiems atkurti darbingumą, įgyti profesinę kvalifikaciją bei įsidarbinti. Šio centro direktorė T.Ulbinienė parodė medžio, odos ir metalo dirbtuves. Buvome sužavėti kokių nuostabių darbų gali padaryti neįgalieji, padedami kvalifikuotų socialinių darbuotojų, profesijos mokytojų ir turintys tinkamas sąlygas profesinei reabilitacijai.

Esame dėkingi mokymų organizatoriams už galimybę atnaujinti savo profesines žinias, įgyti naujų, pasisemti gerosios patirties.

  I.Batėnienė

Trakų pradinės mokyklos neįgaliųjų vaikų socialinės

Globos skyriaus darbuotoja


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite