Julius Pipiras Trakuose kuria pirtininkų bendruomenę

Parašyta: 2022-10-14 | Kategorija: Namai, Naujienos, Sveikata, Trakai |

Trakietis Julius Pipiras Akmenos paplūdimyje įrengė viešą pirtį

Nors viešos pirtys šiais laikais nėra itin populiari pramoga, verslininkas Julius Pipiras ėmėsi Trakuose gaivinti šią tradiciją. Ant Akmenos ežero pakrantės pastatęs dvi naujas pirtis, jis kviečia visus gyventojus ir miesto svečius burtis į pirtininkų bendruomenę bei drauge semtis sveikatos.

Kai Trakai yra apsupti vien ežerų ir pirčių čia pristatyta tiek, kad būtų sunku net suskaičiuoti, vasaros pabaigoje J. Pipiras sumanė įrengti dar dvejas. Tačiau jos yra visiškai kitokios – tiek savo išvaizda, tiek veikimo principu.

Pats J. Pipiras savo gyvenimą jau buvo pradėjęs kurti Vilniuje, dirbo mamos įmonėje, dujų industrijoje. Tačiau nuolatinis vaikystės miesto ilgesys galiausiai nugalėjo ir jis ėmė ieškoti būdų, kaip galėtų čia ne tik grįžti gyventi, bet ir nuveikti kažką miesto labui.

„Kai supratau, kad nebegaliu pakelti nesibaigiančio Vilniaus asfalto ir šaligatvių, grįžau į Trakus, o čia ir gimė pirties idėja. Su draugu, turinčiu kelias pirtis pajūryje, bevaikštant po Akmenos paplūdimį, sumanėme pabandyti ir čia įrengti laisvalaikio praleidimo zoną“, – apie idėjos pradžią pasakoja J. Pipiras.

Kaip sako verslininkas, ši verslo sritis jam pačiam itin artima – nuo pat vaikystės jis dažnai užsukdavo maudynių į pirtis, o suaugus tai tapo kassavaitine tradicija. Todėl jis puikiai žino, ko reikia gerai pirčiai.

„Net ir dabar jau daugiau kaip 5 metus su draugais kiek­vieną pirmadienį važiuojame maudytis į pirtį. Taip savaitės pradžia tampa daug lengvesnė. Jau darbo metu imi galvoti, kaip vakare galėsi šiltai ištiesti kojas ir prasitęsti savaitgalį, – šypsosi Julius. – Ir metų laikas visai nesvarbus! Lendame į ežerą tiek vasarą, tiek tuomet, kai jį visą būna užklojęs ledas.“

Taip vasaros pabaigoje prie Akmenos ežero išdygo dvi naujutėlės pirtys. Kiekviena talpina po 8–10 žmonių ir turi viską, ko reikia – lauko terasas, kuriose galima atvėsti, įsitaisius ant gultų, prieškambarius, skirtus persirengti ar atsigerti arbatos. Pačiose pirtyse stovi krosnys, į kurias telpa apie pusę tonos akmenų, ant kurių galima pilti vandenį, todėl pojūtis čia lyg rusiškoje saunoje.

Ant Akmenos ežero kranto trakiečių ir miesto svečių laukia dvi naujos modernios pirtys

„Turbūt pagrindinis išskirtinumas, kurį giria visi lankytojai, yra langai, siekiantys žemę. Sėdint šiltai pirtyje gali mėgautis nuostabiu Akmenos ežero pakrantės peizažu“, – pasakoja Julius.

Jau kelis mėnesius šią pirtį gali išbandyti kiekvienas ir tam nereikia jokių išankstinių užsakymų. Kiekvieną penktadienį, šeštadienį ir sekmadienį nuo 12:00 val. iki 22:00 val. čia laukiami visi trakiečiai ir miesto svečiai. Vieno seanso mokestis – 10 eurų.

„Daugelis žmonių, pagalvoję apie pirtį, įsivaizduoja kaimo turizmo sodybą, kurią reikia nuomotis parai, arba mano, kad reikia surinkti didelę draugų kompaniją, kad nuomos kaina taptų įkandama. O ir viešos pirtys daug kam asocijuojasi su sena sovietine patalpa, dažnu atveju be langų, nešvara…

Tačiau mano tikslas pakeisti šį požiūrį ir burti pirtininkų bendruomenę. Pas mus estetiška, gražu, švaru, o svarbiausia, kad kiekvienas panorėjęs bet kada gali ateiti pailsėti – vienas ar su draugų būriu“, – tikina Julius.

Pasak J. Pipiro, nors pirtis veikia dar tik porą mėnesių, jau atsirado ne vienas entuziastas, kuris iš Trakų ar aplinkinių miestelių kiekvieną savaitgalį atvyksta čia pasišildyti ir išsimaudyti ežere.

„Panašu, kad žmonėms tikrai reikėjo viešos pirties, kurią būtų galima pasiekti pėsčiomis ar dviračiu ir kurioje už nedidelį mokestį jie galėtų praleisti keletą valandų. Tad pasiimkite rankšluostį, maudymosi aprangą ir vienas ar su draugu atvykite išbandyti pirties. Ir, žinoma, pasisemti sveikatos – esu tikras, kad pirtis yra puikios savijautos paslaptis“, – šypsosi Julius Pipiras.

Laura JASALINĖ

Užs. Nr. 674


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite