Ką reikėtų žinoti apie lininį audinį?

Parašyta: 2024-02-13 | Kategorija: Lietuva, Namai, Naujienos, Seniūnijos, Skelbimai, Trakai |

Linas yra viena iš seniausių tekstilės rūšių pasaulyje. Šis audinys pasižymi didele privalumų gausa. Taigi, nereikėtų stebėtis, jog linas vis labiau populiarėja ir Lietuvoje, pavyzdžiui, drabužių gamyboje.

Kita vertus, šis audinys taip pat naudojamas staltiesėms, rankšluosčiams, patalynei, užuolaidoms. Visgi, kai kurie žmonės vis dar neįvertina jo teikiamos naudos. Taigi – ką apie lininį audinį reikėtų žinoti kiekvienam?

Lininio audinio privalumai

Lininis audinys pasižymi didele privalumų gausa:

  • Jis yra laidus orui ir gerai sugeria prakaitą;
  • Tai – ekologiškas pasirinkimas;
  • Po kiekvieno skalbimo šis minkštėja ir mažiau glamžosi;
  • Jis nesukelia alerginių reakcijų, todėl tinka odos problemų turintiems žmonėms;
  • Tai – patvarus ir trinčiai atsparus audinys;
  • Dėl paviršiuje esančių mažų plaukelių lininis audinys ne taip greitai susitepa;
  • Jis yra atsparus elektros krūviui, todėl nesielektrina.

Lininio audinio priežiūra

Norint išsaugoti įvairius iš lininio audinio pagamintus produktus svarbu tinkamai juos prižiūrėti. Ką tai reiškia? Visų pirma, šiuos rekomenduojama laikyti sausoje ir gerai vėdinamoje patalpoje. Laimei, liną galima skalbti skalbimo mašinoje, todėl jo priežiūra tampa paprastesnė. Visgi, jeigu ant turimo gaminio atsirado dėmė, jokiu būdu nedelskite ir kuo greičiau ją išplaukite. Įsisenėjusį purvą nuo šio audinio nuvalyti ganėtinai sudėtinga. Kita vertus, liną geriausia lyginti karštu lygintuvu su garais. Be to, norint išvengti glamžymosi, prieš džiovinimą skalbinių negręžkite. Svarbu paminėti ir tai, jog nepatariama lininių audinių džiovinti saulėje. Taigi, norėdami išlaikyti turimų gaminių ilgaamžiškumą, pasistenkite laikytis šių patarimų.

Lininiai drabužiai

Lininiai drabužiai yra puikus pasirinkimas įvairiems žmonėms. Kaip jau minėjome kiek anksčiau, šis audinys nesielektrina, tinka jautrią odą turintiems asmenims ir gerai sugeria drėgmę. Taigi, lininiai drabužiai idealiai tinka vasaros laikotarpiui. Svarbu paminėti ir tai, kad šis audinys nepagelsta bei itin greitai džiūsta. Žinoma, lininiai drabužiai pasižymi vienu trūkumu – greitu susiglamžymu. Kita vertus, ši problema mažėja kartu su kiekvienu skalbimu. Visgi, norint išties patogių apdarų svarbu pasirinkti kokybiškus audinius. Linas drabužiams tavosapnas.lt tikrai pateisins Jūsų lūkesčius.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite