Kaip iš karinę agresiją patiriančios Ukrainos eksportuoti grūdus

Parašyta: 2022-04-26 | Kategorija: Lietuva, Politika, Trakai, Žemės Ūkis |

Lietuvos žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas ir Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministras Mykola Solskyi dvišaliame susitikime Vilniuje aptarė grūdų iš Ukrainos eksporto per Klaipėdos uostą galimybes. Susitikime dalyvavo ir Ukrainos ambasadorius Lietuvoje Petro Beshta.

Po Rusijos karinės invazijos Ukrainoje tai pirmasis šios šalies ministro vizitas Lietuvoje. Atvykti į mūsų šalį Ukrainos ministrą pakvietė prieš dvi savaites Ukrainoje apsilankęs žemės ūkio ministras K. Navickas.

„Kęstutis Navickas – pirmas jūsų šalies ministras, kuris apsilankė Ukrainoje karo metu. Esame dėkingi už pagalbą. Dėkojame visiems  lietuviams, kurie palaiko Ukrainą ne tik žodžiais, bet ir darbais“, – sakė M.Solskyi.

Ukrainos ministras M. Solskyi lankosi Lietuvoje ieškodamas kelių eksportuoti praėjusių metų ir būsimo grūdų derliaus iš Rusijos karinę agresiją patiriančios šalies. Įprastai taikos metu iš Ukrainos per mėnesį buvo eksportuojama 5 mln. tonų grūdų. Dėl blokuojamų Ukrainos uostų  kovo mėnesį ukrainiečiams pavyko išgabenti tik 200 tūkst. tonų grūdų. O liko neišvežtų 20 mln. tonų pernykščio derliaus grūdų. Šiemet, planuojama, bus prikulta apie 50 mln. tonų, kurios taip pat turės būti išgabentos iš šalies.

Pasak M. Solskyi, jei  karas artimiausiu metu nesibaigs, o grūdų nepavyks eksportuoti, naujam derliui trūks saugyklų, o ūkininkai neturės pajamų pasiruošti naujai sėjai.

 „Tai susiję ne tik su Ukrainos ekonomika, bet ir su pasaulinės maisto problemos sprendimu, todėl ieškoma galimybių, kaip Ukraina galėtų gabenti grūdus per Lietuvos, Latvijos uostus. Dėl uostų galimybių abejonių nėra. Rūpesčių kelia geležinkeliai. Lenkijoje bėgiai – siauresni nei Ukrainoje, Lietuvoje ir Latvijoje“, – teigė ministras K. Navickas.

Ukrainos agrarinės politikos ir maisto ministras M. Solskyi rytoj Lietuvoje ketina susitikti ir su Europos Sąjungos žemės ūkio komisaru Janusz Wojciechowski.

zum.lrv.lt inf.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite