Kaip nepersišaldyti atėjus rudeniui ir šaltajam metų laikui?

Parašyta: 2020-08-24 | Kategorija: Naujienos, Trakai |

PR

Atėjus rudeniui, sutrumpėjus dienoms, saulę pakeitus darganai ir malonų vasaros vėjelį išstūmus žvarbioms liūtims bei vėjams, kyla didžiulė riziką susirgti. Dėl to, kad nesame tinkamai pasiruošę oro sąlygų pasikeitimams ir/arba atsainaus požiūrio rizikuojame savo sveikata. Mes paruošėme straipsnį, kuris leis nedaryti dažniausių klaidų, geriau pasirūpinti savo sveikata bei nepersišaldyti tada, kai ateina šaltasis metų laikas.

Tinkama apranga

Banalu kalbėti apie aprangą, bet ką jau padarysi. Manoma, kad apie 33 procentai peršalimo atvejų pernešami dėl to, kad kažkuris žmogus sušalo dėl prastos aprangos ir jo organizmas nusilpo bei tapo lengviau pažeidžiamas ligoms.

Tačiau iš kitos pusės reikia paminėti, kad negerai prisirengti ir per daug. Jeigu jūs labai sukaitote, skubėsite išsirengti ir atsivėsinti, bet toks žingsnis gali būti pražūtingas. Net ir trumpas kontaktas su žiemišku vėju gali baigtis perpūtimu, surakinta nugara ar peršalimu. Būkite atsargūs.

Stenkitės visada rengtis taip, kad nesukaistumėte. Galvokite apie temperatūros pokyčius dienos eigoje ir rasite geriausią aprangą sau.

Šildymas namuose

Namuose temperatūra neturėtų būti žemiau 20 laipsnių Celsijaus, kitaip jausite diskomfortą ir jums tikriausiai nebus šilta. Šildymą namuose galima reguliuoti ne tik centralizuota šildymo sistema arba židinio pagalba. Yra ir universalių sprendimų, tokių kaip elektriniai radiatoriai. Juos galima nuvežti į bet kurią namų vietą ir šildytis ten, kur tos šilumos labiausiai trūksta.

Jeigu pasibaigus vasarai namuose būna nuolatos šalta – nekentėkite, įsigykite daugiau pledų, jau minėtą radiatorių, daugiau atsukite centrinio šildymo radiatorius arba net pagalvokite apie papildomą namo sienų apšiltinimą ar remontą.

Atidus plaukų ir kūno džiovinimas

Nieko nėra baisiau, kaip žiemą po baseino, pirties, sporto ar kitos veiklos, per kurią sušilote arba sušlapote, išlysti į lauką. Šaltas ir žvarbus žiemos vėjas kaipmat jus griebs ir gali itin smarkiai nusilpninti organizmą. Tokiu atveju čia pat mėgsta prikibti baisios ligos – plaučių uždegimas, meningitas, sinusitas, gripas ir panašiai. Visgi didžiausia rizika yra peršalti, o to tikrai nesinori. Visada labai atidžiai džiovinkite plaukus ir nusausinkite kūną prieš eidami į lauką.

Sveikas elgesys su kondicionieriais bei pūtikais

Vasarą reikia nepersistengti su vėsinimu, o žiemą su šildymu. Jeigu su rūbais labai sušilote, darbe ar namie nesistenkite padaryti šaldytuvo. Geriau įlipkite į vėsų dušą negu pilnu pajėgumu jungtumėte kondicionierių. Taip pat dėmesį kreipkite ir į skersvėjus. Jie yra jūsų sveikatos priešas Nr.1, mat gali nejučiomis perpūsti ir tada susidursite ne su peršalimais bet nemaloniais kaklo arba nugaros skausmais.

Rankų plovimas

Na ir pats naudingiausias patarimas visiems mums, kurie nori išvengti peršalimo ar kitų ligų žiemą – dažniau plauti rankas. Kadangi ant rankų būna tikrai daug mikrobų, jas būtina dažnai plauti. 2020 metų pandemija parodė, kad nuo plintančių ligų labai reikia saugotis plaunant ir dezinfekuojant rankas. Tam turėkite dezinfekcinio kremo ar skysčio savo automobilyje arba rankinėje. Rankas neutraliu muilu galite plauti kiekvieną kartą grįžę namo iš lauko.


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite