Kaip pavasarinį tvarkymąsi paversti malonumu bei sutaupyti?

Parašyta: 2024-02-27 | Kategorija: Lietuva, Namai, Naujienos, Seniūnijos, Skelbimai, Trakai |

Unsplash nuotr.

Nors už lango dar pilka ir niūroka, pirmųjų pavasario ženklų nestinga. Įsiklausykite – medžiuose čiulba paukščiai, ant kai kurių krūmelių jau galima įžvelgti pumpurus, o ir dienos akivaizdžiai ilgesnės. Nauja pradžia po truputį artėja: tiek gamtai, tiek mums. O koks gi pavasario pasitikimas be generalinio tvarkymosi, tiesa? Dėl šios priežasties, norime pasiūlyti kelis patarimus, kaip pavasarinį tvarkymąsi paversti malonesniu ir neišleisti krūvos pinigų.

Peržiūrėkite savo spinteles: galbūt namuose trūksta švaros prekių?

Planuojate generalinį namų tvarkymą? Pirmiausia, peržiūrėkite savo spinteles ir išsiaiškinkite, ar turite pakankamai švaros prekių, tokių kaip grindų valiklis, virtuvės ir vonios kambario valiklis, šveitiklis, nutekamųjų vamzdžių valiklis, kempinėlės ir kt. Kažko trūksta? Pats metas įsigyti! Tiesa, jeigu norite sutaupyti, prieš eidami apsipirkti, peržvelkite parduotuvių leidinius. Štai pavyzdžiui, naujausias IKI katalogas kupinas puikių nuolaidų švaros ir buitinės chemijos prekėms. Išsirinkite jums aktualiausią produkciją ir keliaukite į parduotuvę tikslingai. Juk kam mokėti brangiau, jei galima sutaupyti.

Susidarykite darbų sąrašą

Jau turite visas tvarkymuisi reikalingas priemones? Puiku! Kitas žingsnis – susidarykite būsimų darbų sąrašą. Kuo užduotis susidėliosite smulkiau, tuo geriau. Štai, pavyzdžiui, tikslą „susitvarkyti vonios kambarį“ skaidykite į kelis uždavinius, tokius kaip: išvalyti kriauklę, nuvalyti dulkes spintelėje, išmesti senus buteliukus, išvalyti unitazą ir kt.

Kodėl verta darbą skaidyti į daug mažų užduočių?  Labai paprasta – aiškiai matysite, kaip artėjate tikslo link. O atlikus kiekvieną užduotį išsiskirs dopaminas – laimės hormonas, kuris veikia kaip atpildo sistema kažko pasiekus. Tvarkymosi procesas bus kur kas malonesnis!

Nebandykite visko sutvarkyti vienu kartu

Daugelis žmonių generalinį tvarkymąsi įsivaizduoja kaip ilgą visos dienos procesą: „Paaukojome dieną tvarkymuisi namuose“, – sako jie. Vis dėlto, tikriausiai sutiksite, kad tokia diena – tikrai ne pati maloniausia. Jos eigoje sumažės produktyvumus, todėl paskutinės užduotys, tikėtina, bus atliktos prasčiau.

Ką daryti? Tvarkytis po truputį. Turėdami laisvą valandėlę, ją paskirkite vienam sąrašo punktui, pvz. spintelių išvalymui. Tokiu būdu nepervargsite, o žingsnis po žingsnio sutvarkysite visus namus. Tiesa, taip tvarkantis yra rizika, jog darbų taip ir nepabaigsite. Todėl apsibrėžkite, per kiek laiko ketinate preciziškai  sutvarkyti visus namus: 2 dienas, 5 dienas, savaitę ar kt.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite