Kalėdų nakties Šventosios Mišios

Parašyta: 2021-12-30 | Kategorija: Bažnyčia, Onuškis, Seniūnijos, Trakai |

Naktyje sužimba šviesa. Pasirodo angelas,

 Viešpaties šlovė apgaubia piemenis

ir pagaliau ateina šimtmečius laukta žinia:

 „Šiandien jums gimė Išganytojas. Jis yra Viešpats Mesijas“

 (Lk 2, 11)

„Džiaukimės, mylimieji, nes šiandien gimė mūsų Išganytojas. Neturi būti vietos liūdesiui, kai švenčiamas gyvenimo gimimas. Jis mus pripildo džiaugsmo, nes mirties baimė įveikta ir mums pažadėta amžinybė. Nuo šios linksmybės neatskiriamas nė vienas, nes yra viena bendra visuotinio džiaugsmo priežastis: mūsų Viešpats, nuodėmės ir mirties Nugalėtojas, neradęs nė vieno žmogaus be kaltės, pats atėjo jų visų išvaduoti.“ (Šv. Leonas Didysis).

Gruodžio 24-osios vakarą po Kūčių vakarienės Onuškio parapijos tikintieji patirti Kalėdų nakties stebuklą galėjo Piemenėlių Mišiose, kurios  skirtos tikrajai Kalėdų priežasčiai – Jėzaus gimimui. Į  Onuškio Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčią atėjo įvairaus amžiaus tikintieji. Jie aplankė Jėzaus gimimo prakartėlę ir susitiko  su Kalėdų seneliu. Šv. Mišios  prasidėjo Prakartėlės pašventinimu.  Per Šv. Mišias klebonas Algimantas  Gaidukevičius priminė kančias, kurias teko patirti Jėzui, Juozapui ir Marijai, kalbėjo apie meilės bei vilties svarbą, linkėjo, kad tikro džiaugsmo neužgesintų kasdieniai rūpesčiai.

Po Šv. Mišių pasirodė  Kalėdų senelis su gausia nykštukų palyda. Vaikai noriai deklamavo eilėraščius ir gavo dovanų ne vien saldumynų, bet ir šviečiančių žibintų. Kai visi vaikai jau buvo apdovanoti,  Kalėdų senelio maiše dovanų dar liko, todėl senelis pakvietė suaugusiuosius ir papasakoti apie nuveiktus gerus darbus, padeklamuoti eilėraščių. Visi gavo dovanų.

Malonu, kai žmones jungia Kristaus gimimo kilnumas ir Jo atnešta meilė kiekvienam žemės keleiviui.

Liuda Korsanovienė

 


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite