Kavos nauda sveikatai?

Parašyta: 2022-07-25 | Kategorija: Naujienos, Skelbimai, Sveikata, Trakai |

Internete sklando pilna įvairiausių straipsnių apie kavos naudą arba jos neigiamas savybes. Iš tikrųjų suprasti, kas yra tiesa, o kas ne, gali būti išties sudėtinga. Pabandysim trumpai ir aiškiai papasakoti, ką pavyko nustatyti pasaulio mokslininkams, bei koks vidutinis kavos kiekis gali būti vartojamas per parą.

Jeigu esate užkietėjęs kavos mėgėjas – geros žinios jums

 

 

Daugelis žino, kad kavoje yra kofeino, tačiau kiek iš mūsų yra susimastę apie kitas kavoje esamas savybes? Keleto medicinos mokyklų autoriai, įskaitant ir JAV Harvardo T.H.Chano sveikatos mokyklą, rėmėsi daugiau nei 95 skirtingais tyrimais, jog įvertintų kavos poveikį sveikatai.

Kava mažina ligų atsiradimo tikimybę

 

Kaip jau minėjome, kofeinas puikiai pasitarnauja, norint žvaliai pabusti ankstyvą rytą, tačiau tai ne viskas! Mokslininkai nustatė, kad kofeinas mažina tikimybę nutukti, kadangi kofeinas gali pagreitinti žmogaus medžiagų apykaitą.

Kofeinas gali puikiai pasitarnauti norint susikaupti bei turi naudos smegenų veiklai, ypač senstant. Pasirodo, mokslininkai sieja kofeiną su tokių kaip parkinsono ar alzheimerio ligų prevencija.

Geriant kavą saikingai, kava pasitarnaus ir kovoje su depresija ar savęs žalojimo polinkiu.

Kava susijusi ir su mažesne daugelio lėtinių ligų, tokių kaip širdies bei kraujagyslių, kepenų, krūties, prostatos ar odos vėžio tipų, rizika. Nėra aišku, ar šį poveikį daro kofeinas, ar kitos kavos sudedamosios dalys. Tačiau kaip parodė apžvalga, kavoje be kofeino taip pat yra gausu kitų sudedamųjų dalių, galinčių turėti poveikį sveikatai.

Kiek patartina išgerti kavos puodelių per dieną?

 

Rekomenduojama per dieną išgerti iki 2-3 kavos puodelių. Žinoma, svarbu nepamiršti ir vandens, rekomenduojama prieš išgeriant kavos puodelį iš pradžių išgerti stiklinę vandens, mat kava stipriai dehidratuoja organizmą.

Kokią kavą gerti?

Kiekvienas mūsų geriame kavą pagal gyvenimo ritmo galimybes, ar tai būtų darbe, ar namuose, per daug negalvodami apie jos paruošimo būdą ar pačią kavą. Tačiau veltui. Išgėrus geros kavos – prie prastos sugrįžti nenorėsite. Rekomenduojame gerti šviežią kavą, kadangi tai bus ne tik skaniau, tačiau organizmas pasisavins daugiau teigiamų medžiagų. Prieš pirkdami kavą atkreipkite dėmesį į kavos skrudinimo datą, tokiu būdu identifikuosite, kokio senumo yra kava. Rekomenduojame pirkti kavą ne senesnę nei pora mėnesių. O jeigu norite šviežios kavos internetu, rekomenduojame bionaturalis svetainę kurioje rasite didelį kavos pasirinkimą, tiek pupelių, tiek ir maltą kavą.

PR


Komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami video

Taip pat skaitykite